Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lenne egy-két autóriasztóm,...

Jax kérdése:

Lenne egy-két autóriasztóm, amikbe bele szeretnék kötni egy érzékelőt. Hogy tudnám ezt megtenni?

Figyelt kérdés

Kaptam a héten, két autóriasztót, amik működőképesek.

Mivel elég bóvli játékszerek (szivargyújtóról üzemelnek, beltéri kütyük, annyi közük van az autóhoz, hogy benne vannak, és onnan kapják a tápot), nem bízok az érzékelőjükbe. Megjegyzem, van egy piezó, amin lóg egy rugó, a végén egy csavarral. Ha ütés éri, a rugó berezeg, bizonyos frekvenciát generál a piezó, és onnan egy 4 bemenetes HA17324-es műveleti erősítőre megy a jel. Az áramkört figyelve, eljutottam, egyToshiba IC-ig, egy TC04011 BP típusúhoz. A PDF fájlok, ezen e linken: [link] megtalálhatók. Itt akadtam el. Vettem is a főnökömtől, egy caesar ct-022 típusú üvegtörés, és légnyomás érzékelőt, amit bele szeretnék kötni. A leírásban csak annyi van, hogy "Bekötésnél, a Caesar CT-022 Triger kimenetét más érzékelő kimenetével, diódával leválasztva kell összekötni." És le van érva, hogy a piros, a +12, a fekete, a test, és a kék a triger. Na most, ez mind szép és jó, de nem tudom, hogy ez a kütyü csak egy tranzisztorként működik-e, és egyenáramot kapcsolgatja a kékre, vagy ugyan úgy frekvenciát. Ha frekit kapcsolgatna, akkor bekötném a műveleti erősítőhöz, de ha tranzisztorként, akkor nem tudom

Talán a sziréna meghajtó trafójához?


Az egésznek a lényege az lenne, hogy biciklire szeretném felszerelni. A saját érzékelője, a pattogást, mozgást érzékelné, de félő, hogy nem eléggé, és az elég cink lenne, ha a 3-5 utcával kécőbb, egy kátyúba hajtva riasztana be. A plusz érzékelőt, befúrnám az ülésbe, és ha valaki ráül, az érzékenység beállításától függően venné a hangot, és küldené a jelet a riasztónak, ami ugye vinnyogna.


Ami nem ide tartozik, de örültem neki, hogy HT-12E és HT-12D encoderrel, és decoderrel kódolja a jelet a távirányító, és a riasztó.


Van még az áramkörbe egy C140001-es IC, de azt nem tudom mire való, leírást nem találtam, és még egy C358C típusú is, amit szintúgy nem találtam.


Esetleg tudna valaki segíteni ezen adatok alapján?

vagy ha kell még valami adat, akkor megtudom nézni ha kell


Vajon elég lenne a nem és kapura rákötni az érzékelőt?


A válaszokat előre is köszönöm


Üdv.: Jax


2012. jan. 14. 21:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Azt hiszem elnézted a házszámot

Ez nem hobbielektronika fórum.

2012. jan. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
:D
2012. jan. 14. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!