Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen füstérzékelő szenzort...

Milyen füstérzékelő szenzort vagy CO érzékelőt javasoltok, ajánlotok gázfűtéses és kályhás helyiségbe?

Figyelt kérdés
Szóval van pl. egy gázkonvektoros fűtésű és egy fatüzelésű (esetleg kőszén/brikett) helyiség. A biztonság kedvéért kellene valami emberi életmentő figyelmeztető kütyüt telepíteni. Ami érzékeli a füstöt optikailag vagy vegyileg vagy más módon. Milyen eszközt javasolnátok, milyen típust, kb. milyen árban?
2011. nov. 21. 14:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Füstérzékelő:

Barkácsáruházakban 2-3 ezer forintért lehet kapni mennyezetre szerelhetőt.


CO érzékelő:

Hát ez már drágább móka. Kb. 5 ezertől indul és van 12 ezerért is nagy múltú cégek terméke. Pl: Honeywell.

Sajnos a CO érzékelő nem örök életű. Kb 6 évente újat kell venni.


Érdemes mindezeket úgy elhelyezni, hogy az alvó helyiségben jól hallható legyen.

2011. nov. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Honeywell-t aliha talász 10~12 -ért,drágább...de egy/több élet megér annyit.

Olcsó sz@rt ne vegyél,még az air-wick--re is riaszt,én így jártam,majd leestem az ilyedtségtől a budiról.

2011. nov. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!