Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy 12V-os 4Ah-ás akkumulátorb...

Egy 12V-os 4Ah-ás akkumulátorból maximum hány voltot lehetne kihozni ha transzformálom? (Ampermennyiség nem számít)

Figyelt kérdés

Egy Projektemhez lenne szükséges,a lényeg hogy minél magasabb feszültség és minél kisebb Amper szám legyen.

Illetve milyen transzformátorra lenne szükségem? (Sajnos sokat nem tudok róluk,így csak tipp szinten tudok kérdéseket mondani,PL:hol tudnék ilyen transzformátort beszerezni,mit kell egy transzformátornál figyelni,milyen értékekre stb.) Válaszokat előre köszönöm! :)


2012. jan. 19. 20:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A maximumot nem tudom. Néhány tízezer nem elég?
2012. jan. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Egyenáramot lehet transzformálni?
2012. jan. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Így, van ahogy a 2. írta. Egyenáramot nem lehet transzformálni.


(És ha ennyire nem értesz az elektromossághoz, akkor ne játsz vele, mert veszélyes.)

2012. jan. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Lehet, csak kapcsolgatni kell. (Lásd gyújtás)
2012. jan. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Idáig 300V-al dolgoztam,tisztába vagyok vele hogyha valamit elcseszek kellemesen levágna a földre,amúgy az első válaszolónak:annyi tökéletes lenne.

Arra nincs megoldás hogy az egyenáramot váltóárammá alakítani,azt transzformálni és vissza egyenárammá? Kicsit veszteséges folyamat,de ha tényleg nem lehet transzformálni egyenáramot,akkor szerintem ez a legjobb megoldás,persze ha van olyan egyenirányító (ha jól tudom a nevét) ami képes akár 10kV-ot transzformálni,várom válaszokat! :)

2012. jan. 19. 21:25
 6/16 anonim ***** válasza:

Régebbről:

"Ha transzformálásnak a "transzformátor" általi feszültség-átalakítást nevezzük, akkor azért nem transzformálható az egyenáram, mert a transzformátor működési elvéből kifolyólag az csak váltakozó áram esetén indukál feszültséget (a szekunder tekercsében).


Szóval azért nem transzformálható az egyenáram, mert a transzformátor így működik.


Természetesen van módja annak is, hogy "egyenáramnak" alakítsuk át a feszültségét, de azt vagy ICkkel, vagy más, bonyolultabb kapcsolásokkal oldják meg." Mert ugye kapcsolgatni kellene folyamatosan, hogy változzon a feszültség.


Lehet inverterrel előállítani 230V-ot, azt feltranszformálni 10 000V-ra, majd akár annak egyenirányítása is megoldható.

De ebben az esetben miért kell az akku, miért nem közvetlenül 230V-ról csináljuk a nagyfeszt?


Ember!

Még egyszer mondom, az alap dolgokkal nem vagy tisztába. Ne játsz vele, mert a nagyfesz k. veszélyes.


Hol dolgoztál 300V-al?

Mire kell a nagyfesz?

2012. jan. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Hálózati árammal dolgoztam,azt alakítottam át egyenárammá (300V),amúgy meg víz bontásához kellene. Kísérleteim szerint nem az amperszám a lényeg,hanem a feszültség,vagyis a sebesség,cél hogy egy adott mennyiségű vizet minél hamarabb fel tudjon bontani és ezt csak feszültség növeléssel oldható meg,az amper azért hanyagolható,mert ha a két testet (vezetéket,vagy egyéb fém anyagot) közelebb rakom egymáshoz akkor kevesebb amperszámmal is képesek kapcsolatot teremteni (persze egy bizonyos határig). Tudom rengeteg ilyen oldal létezik ami ugyanilyesmikkel foglalkozik,de szeretném házilag elkészíteni,védőruházatom van ehhez a Projekthez(Kesztyű,csizma stb,nem Tesco féle :D) Utólag...az egyenáram is fontos,mert ha váltóáramot használnék csak forralnám a vizet,vagyis a molekulákat nem bontanám szét Hidrogénre és Oxigénre. Várom válaszokat :)
2012. jan. 19. 22:13
 8/16 anonim ***** válasza:

Milyen választ vársz még? Le van írva, hogy milyen eszközökkel tudod megvalósítani.

De akkor még egyszer:

- akkura rákötsz egy invertert, vagy egy szaggatót

- trafóval feltranszformálod a feszt

- egyenirányítod


Az, hogy a 4Ah-ás akksi meddig fogja bírni, már más kérdés.


És mit csinálsz a gázokkal? Mi ennek a célja?

2012. jan. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

"- akkura rákötsz egy invertert, vagy egy szaggatót

- trafóval feltranszformálod a feszt

- egyenirányítod"


Köszönöm a választ,viszont ehhez lenne pár kérdésem.

1,Hol tudnék ilyen méretű trafót szerezni?

2,Mekkora egyenirányítót vegyek ekkora feszültséghez?

Válaszokat előre köszönöm! =)

2012. jan. 20. 11:22
 10/16 anonim válasza:
Hát egyenáramot úgypróbáljmeg szaggatni hogy egy relére rákötsz Párhuzamosan egy kondit ugye jön az áram a 2 behúzótekercsre rákötsz egy kondit és így a relé szaggatja az egyenáramot amit ígymár lehet transzformálni vagyis mi az iskolában ígycsináéltuk, de nézz utánna biztos találsz valamit ezzel kapcsolatban
2012. jan. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!