Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Profi fényképezőt szeretnék...

Profi fényképezőt szeretnék vásárolni. Elsősorban: DSLR (pl:Canon 600D) v kompakt cserélhető objektíves (pl:Sony Nex 5N)! Videózásra&fényképekre. Tetszenek a Canon gépek, de videótéren gyengék, ezért gondoltam a NEX. Re! Ilyen célra mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
2012. jan. 21. 21:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Elég nagy itt a zavar...


- A DSLR nem feltétlen profi gép. Egy Nikon D3/D4, D700 vagy egy Canon 1D, 5D profi gép, egy 600D az amatőr gép.

- A Sony NEX nem kompakt gép, hanem MILC - tükör nélküli cserélhető objektíves gép.

- Canon gépek gyengék videó téren? Érdekes, hogy egy Canon géppel forgatták az egyik Dr. House részt ami az egész világon ment a TV-ben.


Első körben azt kellene belőni, hogy mennyit szánsz rá...

2012. jan. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Azért mondtam, hogy "videó terén gyengék", mert Youtube.on néztem pár tesztet és nem volt annyira éles a kép!! Én igazából olyan 180-230között gondoltam!!
2012. jan. 21. 22:04
 3/18 anonim ***** válasza:

- Szerinted a Dr. House-t nem videóként vették fel?

De azzal azért legyél tisztába, hogy fényképezőgépet veszel és nem videokamerát. Bár ma már mindkettő rendelkezik mindkét funkcióval, azért még nem váltják ki egymást.

DSLR-el máshogy kell filmezni mint egy videokamerával és ha sokat szeretnél vele videózni, akkor kiegészítők is kelleni fognak.

Fényképezőknél a videózás másodlagos funkció, jó ha kéznél van, de az emberek nem azért veszik a gépet...


180-230e Ft

Egy amatőr gép kijön belőle egy jobb minőségű obival:

[link]

Ehhez majd még kelleni fog táska és memóriakártya, és akkor 230e Ft környékén vagyunk.

Vagy egy ilyen két obival:

[link]

Indulásnak jó, a jövőben kell hozzá egy tele obi (ha csak alap zoom van a géphez), meg egy vaku és ami még Neked kell majd.

2012. jan. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Vágom, de a táska + memkari az már csak mellékes!:))

Úgy vagyok vele hogy ha már ennyit kiadok egy gépért akkor már azért legyen fajább, mint egy normál digitális gép!!

Akk inkább DSLR gépeket helyezed előtérbe?? MILC gépeket nem is ajánlod??

Én itt néztem utána!(12.pontnál nézd meg a képminőség összehasonlítót)

[link]


És am a Canon 18-135mm IS objektívvel venném vagy fölösleges??

Milyen meghatározó a mm ebben az esetben??(távra gondolok)

2012. jan. 21. 22:47
 5/18 anonim ***** válasza:

Ha a méret nem akadály akkor inkább a DSLR. Sokkal több lehetőség van benne.


18-135 jó alapzoom-nak de mellé még fog kelleni egy tele. Az olcsóbb telék meg 55-70 mm-től indulnak, így adott esetben lesz átfedés a két obi között. Ez nem baj, sőt jó is lehet...

2012. jan. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Értem és szerinted "Canon 55-250/F4-5.6 EF-S IS II objektívvel" vagy esetleg a

"Sigma 70-300 /F4.0-5.6 DG Apo Macro" objektívvel járnék jól??? és mi különbség van az utóbbi és e között>>> "Sigma 70-300 /F4.0-5.6 DG Macro" persze árkülönbséget leszámítva??

2012. jan. 22. 12:01
 7/18 anonim ***** válasza:

A két Sigma között az APO szó a különbség:

"APO Apochromatic Lens - Alacsony színszórású lencsetagot tartalmaz"


Személyes tapasztalatom egyikkel sincs (én Nikonos vagyok), de én jobban szeretem a gyári objektíveket. Mondjuk a Canonban van képstabilizátor, ami jó.

2012. jan. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
úú Te nagyon kezdő vagy. Olvass el erről egy pár könyvet. Elhiszem hogy pénzed az van, de sok felesleges cuccot fogsz megvenni ha így állsz a dolgokkal. Pl. felesleges 200 ezerért venni gépet, ha te mindig a zöld négyzettel fotózol. Ha nem vagy tisztába a " zársebesség" " vakuszinkron " Első redőny " " hátsóredőny " "programautomatika" " fehéregyensúly " " ISO " " fényerő mélységélesség " " alul vagy épp felülexponált felvétel " " fénymérés " " Makro " " gyújtópont távolság " Fogalmakkal. Ezek a fogalmak nélkül neked egy 1000D is elég, mert nem fogod kihasználni. vagy egy 350D. Ha meg akarsz tanulni fotózni akkor tükörreflexes gépet vegyél mindenképp. Kérdés hogy lesz e türelmed számolgatni hozzá, és bajlódni a sok " felesleges " beállítással. Hiszen laikus számára a zöld négyzetben minden benne van.
2012. jan. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Vágom! De viszont ha nincs olyan gépem, akk a tanulás is nehézkesen megy, mivel nem tudom azt h ez a beállítás egy másikkal mégis milyen képek ad majd!

Esetleges nagylelkű könyvajánlatodat elfogatom!!

2012. jan. 22. 14:13
 10/18 anonim válasza:
2012. jan. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!