Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Profi fényképezőt szeretnék...

Profi fényképezőt szeretnék vásárolni. Elsősorban: DSLR (pl:Canon 600D) v kompakt cserélhető objektíves (pl:Sony Nex 5N)! Videózásra&fényképekre. Tetszenek a Canon gépek, de videótéren gyengék, ezért gondoltam a NEX. Re! Ilyen célra mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
2012. jan. 21. 21:50
1 2
 11/18 anonim válasza:
Más címről vagyok. Hid el egy 1000D ben, vagy egy 350D ben is megvannak ezek a programlehetőségek, és csak töredék annyiba kerülnek. És mint előbb írtam, így ki tudod próbálni magad, hogy akarsz e rekeszérték záridőt számolgatni, vagy esetleg a könnyebb utat választod, és a majdani kamerád a full autómata zöld négyzeten fogod használni.
2012. jan. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Esetleg tudtok ajánlani valami "Oktató Videó" féleséget is??
2012. jan. 22. 17:11
 13/18 anonim válasza:
Oktató videót? Hogy az unalmas száraz részeket át tudd pörgetni? Nem! Olvass.
2012. jan. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

az h milyen fotot csinálsz csak nagyon kis részben mulik a fényképezőn. egy öreg dslr-el ugyanugy csinálhatsz jo képet mind egy félmillád 1d vel mondjuk.elsőkörben az kell h meglásd h mit fotozz hogyan merről mi néz ki jol egy képen és mi nem.ezt könyvekből nem tudod megtanulni maximum elveket kaphatsz. és ehez jön az h a nemzetközi hirű nagy fotosok mondják azt h nekik 1000képből 1lesz az ami szerintük jo. hát képzelheted nekünk átlag halandoknál milyen ez az arány


a másik h szerintem ne vegyél ilyen nagylátorol zoom obikat mert torzitanak rendesen az iylen 18-200 meg 22-300as cuccok.

2012. jan. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Jah, kb én is ezen vagyok h kikel tapasztalni, mert am másképp...! Jó kiolvasok pár könyvet, de az nem azt jelenti, hogy mikor megveszem a gépet akk mindn beállítást fogok tudni!! Szerinted a 18-135mm Canon objektív is torzít???
2012. jan. 22. 20:39
 16/18 anonim ***** válasza:
hát figy én a 18-200as on láttam h torzit de aztis inkább igy rámutatással h na figy ezt nézd mennyire torzit.szoval egy itt jártam ezt láttam fotozáshoz tökjo multifunkcios obi. esküvőfotozásdra énis használom mert végülis elég nagy távot lefog. de ha olyan képeket akarsz csinálni amit tudod h tüzetesebben fognak vizsgálni hibát keresni rajta akkor torzit. de nagyon egyszerű bemész bármelyik fotosboltbainkább valami kicsi vagy közepesbe és aztmondod szeretném megnézni h egy ilyen gépen mennyire torzitott képet ad kattintasz párat és megnézitek szgépen h milyen ha téged nem zavar akkor oké ha zavar akkor meg nemoké<előző voltam>
2012. jan. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

szia.

milcet azért nem ajánlok mert kevés kiegészítő van hozzá és ami van is irreálisan drága. canont nem banod meg abban biztos vagyok de ne a 4 vagy 3 számjegyűbe gondolkozz hanem 2 be. azok a haladó gépek. persze ha fontos a video akkor ok hogy a 600D koltseghatekony de nem több. sajnos nekem a penztarcam nem engedi szóval a 30D ig otthon vagyok azt tudom hogy nem tud videót de az 50D már lehet hogy tud. 40D től felfelé van elokep de szerintem az elhanyagolható tényező.

másik hogy nem a váz a legfontosabb hanem az obi. enis most váltók egyébként nikonrol canonra és pont azért mert a canonhoz több kiegészítő van a hasznaltpiacon is. ha canont veszel akkor szerintem legyen egy tamron 17-55 alapzoomod. egy fix fenyeros 50 körüli, meg ha szükséges akkor tele is. de ha tele kell akkor a sigma 70-300 át pl hanyagold mert különösen gyengén rajzol. vakuba ha olcsot akarsz akkor yongnuo ami nekem bejött ha drágább és kicsit jobbat akkor természetesen marad a canon.


de ami a legfontosabb hogy olvass a latasmodokrol pl a fotozz.hu-n vannak joó cikkek.


bocs ha néhol nincs ekezet telorol írtam.

2012. jan. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!