Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi baja lehet a nyomtatómnak...

Mi baja lehet a nyomtatómnak hogyan lehet orvosolni?

Figyelt kérdés
A gondom az hogy nem nyomtat a eredeti patronom kiürült vettem egy után töltőt és után töltöttem első használatnál nyomtatott is aztán pedig már nem akart ajánlották máshol hogy reseteljem, megcsináltam de semmi változás, egyébként canon mp 140-es nyomtatóm van.

2012. jan. 29. 17:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Vedd ki és tegyél ablaktisztítót egy papírtörlőre és a nyomtatófejet óvatosan érintsd egyszer hozzá!!!Majd egyszer a száraz felére is.Ha megjelenik a szín, akkor tedd vissza és próbálj meg nyomtatni!Szerintem beszáradt az utántöltő festék.Nekem is volt ilyen.Ha tudsz, tehetsz bele még pár ml-t is!

Hogy töltötted után???

Légmentesen vissza kell zárni a tetejét.Különben másnapra beszárad a canon festék is!

2012. jan. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nincs légmentesen lezárva sajnos és úgy volt után töltve hogy a tetejére fúrtam egy kis lyukat ott befecskendeztem a tintát és amugy beszáradva a nyomtató fej hát nem hiszem mert ha ki veszem és ráteszem egy papirlapra utánna látni egy tintacsikot rajta
2012. jan. 29. 18:07
 3/8 anonim ***** válasza:

Sok gondja lehet:

- utántöltő (gyak. nem ajánlott semelyik nyomtatóba sem)

- chipreset - hiába van tele a patron, ha egyszer szoftveresen leresetelt, akár lehet tökig is... :-/

- beszáradás (na pl. ezért javasolják a gyári patront) stb. stb.


Én most akarok venni nyomtatót - lézerrel szemezgettem, de sajna nem hogy 25.000oldalt nem nyomtatok havonta, de cc. 200-at sem... viszont a tintasugarasom folyamatosan b*szakszik ugyanígy... rendre beszáradt stb. stb. ...és k*rvára nem mindegy, hogy minden egyes nyomtatásnál kell venned 5000-, ft-os patronokat v. sem...

Szv. a tintasugarast én lassan felejtem... :-/


A lézer meg....ehh...

Nagyon szemezek a CISS-rendszerekkel-talán ez lehet a jó...


http://www.youtube.com/watch?v=k8DU7Vx_O1M&feature=related


A nyomtató melletti tárolóból pumpálja a tintát..., nem a patronba rohad bele. Ráadásul utántöltésnél is csak kis kupak leszed, és tölt, - nem leszel nyakig tintás,,,

2012. jan. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát ha ugyvan lehet én is beszerzek egy lézerest. és ezt meg eladom vagy valami. egyébként nem jött be a ablaktisztítós módszer :/
2012. jan. 29. 18:20
 5/8 anonim ***** válasza:

Le szoktam pattintani a tetejét és feltöltöm, aztán palmatexel körberagasztom. Szigetelőszalaggal meg összeragasztom keresztben!Akkor letiltotta a patront!

Resetet kellett nekem is csinálnom vele, mert a tintafigyelő szívatott windows-nál!

Most linux alatt dolgozik és nem figyeli a tintaszintet a linux alatt!!!

Minden villog a nyomtatón ,de tökéletesen működik minden rajt, kivétel a tintafigyelőt!

2012. jan. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja, 1dl tintát dörgöltem el vele idáig.Egy töltéssel 15-20ml teszek, míg meg nem jelenik felül!Ez kb 5 töltés volt eddig.
2012. jan. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Letiltott patron esetén mit kell tenni?
2012. jan. 29. 18:52
 8/8 anonim ***** válasza:

Mp140-hez ezt találtam:


tsibe hozzászólása nono28 (12:01) részére előzmény | privát | 2010.12.02. 20:44 | válasz

itt egy pontos leírás a canon pixma mp 140-es multifunkcionális készülék patron reset-éről:


1) Húzd ki a nyomtató elektromos csatlakozóját a 220V-os hálózatból.


2) Nyomd le és tartsd is lenyomva a nyomtató BE/KI gombját, mialatt ismét csatlakoztatod az elektromos kábelt.


3) A BE/KI gomb nyomva tartása mellett, nyomd meg 2x a STOP/VISSZAÁLLÍT (vörös körben, vörös lefelé néző háromszög) gombot.


4) Engedd el a BE/KI gombot, majd kezd el folyamatosan nyomni a STOP/VISSZAÁLLÍT gombot. Ekkor a készülék LED kijelzője kb. 10 másodperc után a 0-ás számot mutatja.


5) Nyomd meg a (+) gombot. Így a kijelzett érték 1-re vált.


6) (Legyen papír a nyomtatóban!!!!!!!) Ha a kijelzőn az 1-es szám szerepel, akkor nyomd meg a SZÍN gombot (ez a START gomb is, ez egy zöld rombuszban egy | vonal). Ekkor 2 LED kigyullad, az egyik az A/4-es normál papír illetve az A/4 fotó papír. Most nyomd meg az ON/OFF gombot.


7) Nyomd meg 2x a SZÍN gombot, ekkor kinyomtatódik egy rövid sor, miután ez a végéhez ért, akkor a kijelzett szám ismét a 0.


8) Most vedd ki mindkét patront. Hagyd nyitva a nyomtató fedelét és húzd ki az elektromos hálózatból a kábelt.


9) Zárd vissza a nyomtató fedelét és csatlakoztasd az elektromos kábelt, és kapcsold be a készüléket.


10) A tintapatronok feltöltése után helyezd vissza őket a helyükre és már indulhat is a nyomtatás!



Sok sikert mindenkinek , remélem segített



Ha nem megy, próbáld meg külföldi oldalakon is megkeresni!

Vagy használj linuxot!

2012. jan. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!