Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Heló, olyan számológépet...

Heló, olyan számológépet keresek, ami le is vezeti az egyenleteket. Nemsokára érettség lessz és semmit nem tudok matekból. Ha tudtok ilyet lécci linket irjatok. Másod fokú egyenletek, exponenciális . Merre találok ilyet?

Figyelt kérdés
2012. febr. 5. 10:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Ami le is vezet olyan nincs. De a Casioban nézelődj.Ott vannak olyanok amik a másodfoku egyenletet is kezelik. Másodfoku egyenlet: megoldóképlet:x1,2=-b+-gyök alatt4ac/ 2a

vagy ilyesmi.. a legkönnyebb!!!!

2012. febr. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Számológépben nem találsz ilyet. Még a programozható Texasok sem vezetnek le (azaz nem hozzák neked külön nulltényezős alakra).


Javaslom a Wolphram Alphát, ott levezet neked és kicsit segít e megértésben:


[link]


És egyébként ne haragudj, de ha egy másodfokú egyenletet nem tudsz az érettségin megoldani, az eléggé gáz. Erre még a tesi szakos édesanyám is képes volt, pedig ő aztán tényleg nem egy matekzseni...

2012. febr. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. am nem azzal van a gond hogy nem tudom megtanulni,hanem a könnyebbik uat választanám a matematikában hisz nem nagyon érdekel :D
2012. febr. 5. 11:51
 4/6 fúróferkó ***** válasza:

"hanem a könnyebbik uat választanám"

Ez nagyon jó!

De nagyon gyűlölöm azokat akik kérdés nélkül első mondatuk :" érettségizett vagyok",aztán olyan homályok mindenhez "hogy az már GÁÁZ"

2012. febr. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát babám, de jó lenne, ha csak azzal kellene foglalkozni az életben, ami érdekel...
2012. febr. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én nem is érettségiztem matekból(dszkalkulia miatt) de amikor volt az érettségnk utólag megirtam(mint egy sima doga lett volna) s azt mondta a tnő egy kettest elértem volna. (De ha megpróbálom utólag már nem kérhetek felmentést.)

SZóval lehet a könnyebb utat választan,de nem célszerű.Integrálni sem fog helyetted senki!!!!Első vagyok..

2012. febr. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!