Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Porszívómotorra milyen kondi/z...

Porszívómotorra milyen kondi/zavarszűrő kell?

Figyelt kérdés

Adott egy régi porszívóból származó szénkefés motor, két vezeték lóg ki belőle. Ezt szeretném működőképessé tenni. A motor maga megy, a következő problémáim vannak.


1. Volt állítólag rajta egy kondi vagy ilyesmi, ami már nincs meg. Pontosan mit kell beszereznem hozzá? Olvastam olyat, hogy az ívoltásra és a zajszűrésre zavarszűrő LC elem kell (amiben van egy kondi + egy tekercs). Olyat is olvastam, hogy egy-két 100nF-os fóliakondi is jó rá. Szóval mit vegyek és mekkorát? Ill. ezeket hogyan kell bekötni? Egy sima kondit gondolom párhuzamosan rákötök, de egy ilyen zavarszűrő milyen bekötésű? Rákerestem, láttam pl. egy olyat, ami 5 kivezetéses: [link]

Na, egy ilyenhez lövésem sincs...


2. A kommutátornál szikrázik mint állat (körívet is tol). Ehhez valszeg elég, ha megnézem a szénkeféket, ill. kicsit felcsiszolom a kommutátort, kitakarítom a közeit? Lehet a nagy szikra a kondi/szűrő hiánya miatt?


Köszi szépen!



2012. febr. 7. 14:42
 1/7 fúróferkó ***** válasza:

A zavarszűrő amit feltettél megfelelő a porszívóhoz is.Az egyik végén lévő fekete/piros véghez a kapcsolótól eljövő 220 voltot kell kötni ,a másik végén lévő fekete/pirosak a motorhoz,a sárgás véget a motor testjéhez.

De ez csak arra való ,hogy a motor szikrája ne zavarja rádiót,TV-t.

A kefeszikrázás ,ha kefe alól kékesen "kipattogóan" látszik,normális.Egy jól nevelt kommutátoros motor így viselkedik.

De ha szikra sárgássá válik,pláne körbefut a kommutátoron,úgy mondják :körtűz,akkor már forgórészhiba van.

2012. febr. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Így gondolod a kötést?


fázis -> [bal fekete|jobb fekete] -> motor egyik

nulla -> [bal piros | jobb piros] -> motor masik

[ sarga] -> motor burkolat


:) Bocsi.


A kommutátorra: igen, körtüzet akartam írni, csak nem emlékeztem pontosan, hogy mondják. Azt is csinál sajnos :(


Köszi az infót!

2012. febr. 7. 17:22
 3/7 fúróferkó ***** válasza:
0%
A színek itt majdem mindegy ,mert a villásdugó úgysem tudja melyik a fázis.De a jólneveltség azt diktálja,hogy a piros legyen a fázis fekete a nulla,ha olyan helyen van alkalmazva.
2012. febr. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 norberto79 ***** válasza:
Piroooos mint fázis? Az 30 éve is a védővezető volt, a fekete meg csak és kizárólag fázis lehet! Magyar szabványt ismered hallomásbol? Jelen esetben lényegtelen. Ha ennyire szikrázik nem a kondi/zavarszűrő miatt.
2012. febr. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Hétvégén tudom megműteni, addig veszek rá szűrőt. Majd beírom, hogy mire jutottam, sikerült-e gatyába rázni.
2012. febr. 7. 21:43
 6/7 fúróferkó ***** válasza:

norberto79 !


"Piroooos mint fázis? Az 30 éve is a védővezető volt, a fekete meg csak és kizárólag fázis lehet! Magyar szabványt ismered hallomásbol? JELEN ESTBEN LÉNYEGTELEN."

Ha lényegtelen ,akkor miért tartod fontosnak magadat olvasni? JELEN ESETBEN.

2012. febr. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Megvettem a kerdesben belinkelt szurot. Azzal fogom tolni.
2012. febr. 20. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!