Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan tudom megmérni ezzel a...

Hogyan tudom megmérni ezzel a multiméterrel, hogy egy AA kis akksi mennyire töltődött fel? Össze szeretném hasonlítani, hogy melyik töltő mennyire tölti fel.

Figyelt kérdés

[link]



Melyikbe dugjam hova kapcsoljam?


2012. febr. 7. 18:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Sehogyan nem lehet megmérni.Még ennél jobbal se.Azt kell tudni mekkora a töltőáram és mennyi ideig töltődött.Abból lehet következetni.Van olyan töltő ami számon tartja a töltési időt és az áramot és a töltés végén kiírja a falvett töltést.IPC-1L a neve.
2012. febr. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi.

Hallottam már erről a töltőről, de qva drága.

2012. febr. 7. 18:51
 3/3 anonim ***** válasza:

Azért még egy multival sincs elveszve az ember, ha tudja hogyan alakul egy akkucella feszültsége a töltés során.

Egy töltést ott célszerű kezdeni, hogy kisütöd 1,1V-ra.

(Még az 1,0 is elmegy)

Ekkor felteszed a töltőre, és méred 1/2 óránként a feszültséget.

Idő teltével viszonylag egyenletesen emelkedik a feszültség, a töltés vége felé meredekebbé válik (ha grafikonba rajzolod) a görbe, gyorsabban emelkedik mint korábban.

KB. ekkor van teljesen feltöltödve. Nem követsz el nagy hibát, ha egyszer "elengeded" addig, amig a feszültség már elindul visszafelé. Ekkor már picit túl van töltve.

Ezt a feszültséget jegyezd meg, és később már tudod mikor van tele.

Vannak hibátlan, más-más gyártótól származó NiMH akkuim melyek "végfeszültsége" jelentősen eltér.

Van 1.43-as és 1,49-es is...

2012. febr. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!