Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lehet ilyet csinálni micro-USB...

Lehet ilyet csinálni micro-USB-vel? [hobbielektronika.hu]

Figyelt kérdés

[link]


Ez lenne a kérdés, de egy ideje nem kapok rá választ. Pedig fontos lenne, hogy meg lehet-e csinálni.


2012. febr. 8. 15:02
 1/7 fúróferkó ***** válasza:

A Hobbyelektronikánál azért nem kaptál rá választ, mert várnak a szakértők ,hátha kicsit még utána tanulmányozol.

Az NPN tranzisztor elképzelésed addig jó ,hogy pozitivot kapcsoltatsz a fogyasztóra,akár egy hangszóróra.

De a DATA kivezetésen digitális jelsorozat jön ki,nem hangfrekvenciás jel.(Szerintem.)

2012. febr. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igazán érdekel?

NEM!

Gyakorlatilag halvány fingod sincs hozzá.

Ha eddig nem tűnt volna fel, a hang a fülhallgató csatlakozón megy ki és nem az USB porton.

2012. febr. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Figyelj, kedves utolsó!


Ha ideges vagy, akkor kapcsold ki a gépet.

Pont azért írtam ki a kérdést, hogy MEGKÉRDEZZEM, hogy lehetséges-e. Mert még kezdő vagyok, nem pedig hülye. Csak egy ötlet volt, amire kíváncsi voltam, hogy létezik-e.

2012. febr. 24. 15:58
 4/7 Tamás01134 válasza:
Szerintem nem nagyon lehetséges mivel minden audió jel a jack aljzaton található. Esetleg egy mikrokontrollerel lekérni az adatot de ez már szentem elég bonyolult. Szerintem érdemes csinálnod egy LM386-os erősítővel egy kis teljesítményű erősítőt azt rákötöd a jackre,és már kész is! Amúgy is az USB.n minden katyvasz van az adatkábelen! :)
2012. márc. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Nagy_Róbert válasza:
Az előző válasz segíteni fog. Keress hobbyelektronikán egy kissebb erősítő rajzot, és a jack dugón hozzál ki jelet. Így az aksi, hangszóró, hangerő figyelembevételével olyat építhetsz amilyet akarsz. Nekem egy ócska PC hangszóróm van hozzá. (laptop li-ion cellával van meghajtva és szépen szól nameg hangosan)
2012. máj. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


A kérdésed érdekes. USB porton keresztül digitális, azaz diszkrét adatátvitel lehetséges. Egy diszkrét mennyiség pl. 4. A fülhallgató azonban analóg! Ezt így magyaráznám: Bármilyen nagyságú lehet a jel két határ közt, azaz lehet pl. 4,241424124 Voltos jel is, de 2,1284352 voltos is. Ez egy lényeges különbség.


Az analóg és a digitális eszközök közé, úgynevezett ADC ( A/D converter) analóg-digitál átalakítókat szoktunk tenni. A számítógép által a porton közölt diszkrét jelekből, analóg jeleket állít elő, amiket már egy sima tranzisztorral felerősítve ( vagy akár anélkül ) a fülhallgatóban hallhatsz!

2012. jún. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2012. jún. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!