Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mennyi az az amper, ami már...

Mennyi az az amper, ami már rossz hatással bír az emberi szervezet számára?

Figyelt kérdés

elektromos egészségügyi terápiákban használt készülékek kimenetije általában 500mA.

Ez azt jelenit,hogy ez még a szervezet számára kedvező hatással bír.Honnan kezdődik ami már árthat?



2012. febr. 28. 13:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

A linkelt olda teljesen jó, az Ohm törvény kell ehhez.

Viszont tisztázzunk valamit.


"pl 5 V-nál 5 A sem halálos,mert a 5 V nem képes áthajtani a szervezeten a 5 A-t"


Ha nem folyik 5A, akkor miért írtad, hogy 5A nem halálos? Ennek így semmi értelme. 5A halálos(!!), csak éppen 5V feszültségtől a bőrödön keresztül nem fog annyi átfolyni.


Élettani szempontból az áram (amper) az érdekes. Erre vonatkoznak a fenti határértékek, amit a kérdező is írt. Az, hogy valójában milyen áramerősség folyik át a szervezeten (hány amper), az függ a feszültségtől (ami áthajtja az áramot rajtunk) és a bőr és a testünk belső ellenállásától. Ez az ellenállás viszont rengeteg dologtól függ: mennyire nedves a bőr (a nők/gyerekek bőre például "puhább", hidratáltabb), mennyire nyomódik az érintkezőkhöz, mekkora felületen, sőt még az érzelmi állapottól is.

2012. febr. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

értem,utolsó válaszoló,erre is rákerestem

itt azt találtam,hogy:

Az emberi test belsejének villamos ellenállását átlagosan 300-500 Ω-ra, a száraz, ép állapotú

bőr ellenállását 20-100 kΩ/cm2



szóval akkor ha számolom akkor A=V/Ohm, tehát A=5V/átváltott kOhm,de fogalmam sincs hány Ohm 1 kOhm


mert itt négyzet cm írt szóval először le kell mérni mekkora felületre hat a dolog.Ráadásul meg kilo Ohm-nak írja.Azt is át kéne váltanom.Teljesen bele bonyolódtam.

Eddig jutottam.:D

2012. febr. 29. 11:21
 13/16 A kérdező kommentje:
kell egy Amper mérő azt hiszem:D
2012. febr. 29. 11:22
 14/16 anonim ***** válasza:
1 kOhm = 1000 Ohm
2012. febr. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Na akkor leírom a hivatalos mérések adatait:


1V feszültség esetén:

-egyenáramnál 500mA

- váltakozó áramnál már 1 mA (ez a 12-60 Hertzes tartományra vonatkozik, ez a legveszélyesebb)

is halálhoz vezet.


A károsodás mértékét az áram erőssége és típusa (egyenáram vagy váltakozó áram), a hatás ideje, és az áram testen belüli útja határozza meg. A nagyfrekvenciás váltakozóáram kevésbé veszélyes, mint az egyenáram, mert a nagy frekvencia miatt az áram nem hatol a test belsejébe, hanem inkább a bőrfelület mentén halad, ezzel ott többnyire égési sérülést okoz. Az emberi testbe jutó, szíven áthaladó 0,05 amper (= 50 milliamper) erősségű váltakozó áram már halálos lehet.

2012. febr. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
nagyon köszi mindenkinek!!!
2012. febr. 29. 19:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!