Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Tamashni dht i3000 távirányító...

Tamashni dht i3000 távirányítónak mi lehet a baja? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Nos van a fent említett dvd aminek egyszer csak minden előjel nélkül meghalt a távja. Idáig egy hordozható lazer dvd távjával kapcsoltam be az 5.1 es rendszerét viszont mivel fóliás volt elég hamar elhasználódott. Most arra gondoltam hátha meg lehet javítani az eredetijét mivel semmilyen univerzális távval nem tudom működésre bírni. Mi mehetett tönkre az eredeti távban, hogyan lehet javítani?

Csak ennyit szeretnék tudni válaszokat előre is köszi.


2012. márc. 1. 15:15
 1/2 anonim ***** válasza:

nézd meg először is, hogy ha nyomkodod a gombokat, jön-e belőle valami. a mobilod kamerájával nézz bele a táv infrájába, ha működik, villognia kell.


ha nem, akkor pl lehet, hogy az infra led lábait elengedte a forrasztás. aztán még máshol is lehet szakadás. multiméterrel meg kéne nézni, hogy az elem feszültsége bejut-e egyáltalán, és meddig...

2012. márc. 4. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ meg lett a hiba!

A processzora halt meg mert hol megy hol nem.

A kontakt hibát előtte persze kizártam és ahhoz, hogy menjen többször ki kell vennem és be kell tennem az elemet.

Végül úgy döntöttem barkácsolok és a fóliás távot megjavítottam a proci hibás táv. egyik gombjával.

Hibátlanul üzemel.

Mint kiderült a fóliás táv. nem ment annyira gajra csak a felső fólia tört el amitől nem reagált de arra az egy odabarkácsolt gombra kifogástalanul reagál és azt hiszem ez tönkre sem fog már menni.

:D még egyszer nagyon köszi. :D

2012. márc. 6. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!