Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Autóba való erősítőt be lehet...

Nc13 kérdése:

Autóba való erősítőt be lehet e kötni úgy, hogy az számítógép tápegységről kapja a feszültséget? Ha igen, akkor hogyan? Köszi.

Figyelt kérdés
2012. márc. 5. 15:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Mivel a számítógép tápegysége hálózati feszről megy, szükséged lesz egy inverterre, ami az akku egyenfeszről hálózati váltakozófeszt csinál.

Bár nem értem, az miért lenne jó. :)

2012. márc. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 menta34 ***** válasza:
otthoni pc mellé autós erősítő? 12 volt van elvileg, de a teljesítmény nagyon kérdéses, mert a pc 12 voltja eleve túlterhelt, nem tartom jó megoldásnak.
2012. márc. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ja értem, szóval nem autóba kell, hanem a gép mellé. :)

Én inkább szereznék egy külön tápegységet, és arról. Kb. azért, amit a második válaszoló írt.

(Első voltam.)

2012. márc. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 cipi8 ***** válasza:
A PC táp nem igazán jó mert talán nincs meg a megfelelő Amper! Én a szünetmentesem akkujára kötöttem egyszer és úgy rendben volt a dolog legalább is a 400W-os mélynyomót meghajtotta rendesen!
2012. márc. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szóval, csak hogy tiszta legyen a dolog, van külön tápegység hozzá, van konkrétan egy 400W-os, meg egy 230W-os is, addig már eljutottam hogy összekötöttem a kábeleit úgy, hogy ha simán bedugom, akkor bekapcsol a tápegység, gondban azzal vagyok, hogy az autós erősítőnél van ugye egyszer egy (power) része, ami az akksi +ra megy rá, van egy földelése, amit fogalmam sincs hogy hova kellene kötnöm, meg van egy olyan hogy (remote) amit a fejegységre kell kötni, hogy érzékelje h be van kapcsolva. utóbbi kettőt nem tudom hova kössem. Ötlet? Köszi.
2012. márc. 6. 01:09
 6/7 cipi8 ***** válasza:
Én a földet a mínuszra tettem az akksin a remote nem volt bekötve sehová, mert azt nem biztos de azt a magnóhoz kellene elvileg kötni
2012. márc. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nem tudom aktuális-e még de a remote a +12V-hoz kell közni, át is lehet hidalni ha nem akarsz kapcsolót rá.
2014. jan. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!