Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen jó füst/tűzjelző...

Kissné Tahi Erika kérdése:

Milyen jó füst/tűzjelző készüléket tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés
Mostanában nagyon sok tűzesetről, elektromos zárlatról hallani, szinte rémisztő, hogy hány család élete megy tönkre. Szeretnék a családi házunkba figyelmeztető rendszert. Tudnátok segíteni?

2012. márc. 6. 15:32
 1/7 norberto79 ***** válasza:
Figyelmeztető rendszer? Hát az családi házba azért nem szokás. Ha van riasztótok ahoz lehet kötni füstérzékelőket, vagy önállóan kaphatóak (legjobb a honeywell) amik felfurhatóak csavarozhatóak a falra, menyezetre helyiségenként, ezek viszont elemmel működnek kb. évente kell cserélni.
2012. márc. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, jó típusú füst vagy tűzérzékelőkre gondoltam, ami figyelmeztet, ha már veszélyes a füstmennyiség.
2012. márc. 7. 17:09
 3/7 norberto79 ***** válasza:
tűzérzékelő? 10 év alatt még nem találkoztam vele. Füstérzékelő van és hősebesség érzékelő. Mint írtam könnyen megvalósítható, a riasztora kötött kábelest a kp. látja el feszültséggel és annak szirénája jelez, ha önállót alkalmazol elem kell bele, és az adott érzékelőben levő hangszóró fog jelezni.
2012. márc. 8. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem találkoztál még tűzérzékelőkkel?

Akkor íme: [link]


Vagy akár ez: [link]


Én is hasonlót kerestem.

2012. márc. 10. 12:26
 5/7 norberto79 ***** válasza:
akkor kattints az általad linkelt masco oldalra ott sincs konkrét tűzérzékelő helyett csak füst és hőérzékelőt árulnak, na jó legyen egy gyűjtőnév a tűzérzékelő, de nem így ismerik és tanítják. A tűz mivel jár? - füsttel vagy/és hővel tehát ilyen érzékelőt keress nem tűzérzékelőt, de én is szokatm vásárolni (több helyen) bosch termékeket de csak hő és füstérzékelő kapható. De ha nem gond a pénz akkor nyugodtan szereltess ilyen tűzjelző központot amit nagyáruházakba és irodaházakba szokás.
2012. márc. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nézd, nem fogok veled vitázni, de a Bosch-al sem. Nem értek hozzá, és a Bosch oldalán ezt a szót olvastam: tűzérzékelő. Azt érdekelt, hogy melyik lehet a legjobb! Nem akarok irodaházba valót beszereltetni, a személyeskedést szerintem abba kellene hagynod, már ami a pénztárcámat és a kioktatásomat illeti. Köszönöm, hogy próbáltál tanácsot adni az első hozzászólásodban, de a többit inkább felejtsük el!
2012. márc. 14. 16:47
 7/7 Forko válasza:

Szerintem fordulj szakemberhez, mond el mit szeretnél és kérj árajánlatot. Sokfélét lehet kapni és nehéz megmondani azt is mi a jó és mi a rossz egyes márkák ebben jeleskednek mások meg más paraméterben. Nagyon modern és jó kütyüket árulnak és kombinálva riasztórendszerrel tényleng csodákra képes.


Amit még hozzátennék,hogy elektromos zárlattól adódó tüzeset hogy is mondjam nagyon sokszor kicsit eltúlozzák. A rendes minőségi villanyszerelés nagyon sokat tud tenni a zárlat valószinűség csökkentése érdekében.


Nem beszélve az inteligens elektromos hálózatról amit ugyan csak kombinálni lehet a tüz és riasztó rendszerekkel de ezeknek aztán már tényleng borsos áruk van. Viszont meg kell hagyni, hogy egy saját nem oficiális mérésem szerint, képesek 30 - 40%-al csökkenteni a villanyszámlát. De ez sok tényezőtől függ.


Összesítve keress egy szakembert mond el körülbelül mit szeretnél. Ha jó szakit találsz kapásból fog tudni mondani egy orientációs árat és eldöntheted, hogy szerinted meg-e éri belefektetni vagy sem.

2012. márc. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!