Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hol lehet venni és kb. mennyié...

Hol lehet venni és kb. mennyiért olyan szobabiciklit amely tekerés közben áramot termel?

Figyelt kérdés
Tv-ben láttam hogy van ilyen.
2012. márc. 8. 17:27
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Veszel egy sima biciklit és a dinamót a hátsó kerékre kötöd.
2012. márc. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért a dinamónál több kell....nem olyan egyszerű.

Ahhoz hogy otthon biciklivel energiát termelj a sima szobabiciklihez kell egy generátor-ahhoz pedig egy inverter ami a szükséges 230 V-ot előállítja(ugyanis a generátor 12-24 V feszültségű).

Nagy teljesítményt ne várj maximum néhány száz wattot-ami elég pár db energiatakarékos izzóhoz, tv-hez, hűtőhöz ilyesmikhez.

Ilyen biciklit sehol sem kapni, ezt össze kell rakni(a tv-ben szereplőt is szakemberek rakták össze).Anyagköltsége kb. 50-150 000 Ft attól függ miből rakod össze.

2012. márc. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Tehát ezek a spóroljunk szlogenes reklámok inkább csak kamuk? Olcsóbb ha nem "takarékoskodunk"?
2012. márc. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem kamu a reklám és nem olcsóbb ha nem spórolunk csak a spórolás abból a szempontból többe kerül hogy hosszabb idő múlva térül meg nem a következő hónapban.

A legáltalánosabb példa:

- 1000-1500 ft a legolcsóbb használható minőségű energiatakarékos izzó amivel akár 70%-al kevesebb áramot használsz mint a hagyományossal-de ez a 70% nem mindjárt jön ki akár 1-2 év is lehet mire számszerűen látod hogy csökkent a számlád!

2012. márc. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 zati19 válasza:

Az energiatakarékos izzókról csak annyit, hogy sose térülnek meg, készítettem egy kalkulátort, beírtam az árát, és kidobott 3 év megtérülést napi 4 órás használat mellett... Amit meg ráírnak, hogy 5ezer órás élettartam, füg a használattól is, mert kapcsolgatásnál csökken az élettartam is... És tele vannak veszélyes anyagokkal, nesze neked környezetvédelem...

A fő kérdésre válaszolva itt nézegesd a hozzászólásokat! (Azgard)

[link]

2013. ápr. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!