Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi baja lehet a monitoromnak?...

Mi baja lehet a monitoromnak? Szerintetek mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Fujitsu Siemens márkájú LCD monitorom van, kb. 3 éves. (Ennyi róla az összes műszaki dolog amit tudok és értek is.)Eddig jól szuperált, de egy ideje "megőrült". Egyik nap még minden rendben vele, kikapcsolom a gépet, majd mikor másnap újra bekapcsolnám a monitorom nem indul el. Végig áram alatt van, de nem használatban,ekkor a led jelzése piros. Mikor pedig be is van üzemelve és használatban van, akkor a led kék. Na már most, elindítom a gépet és a led pirosból nem vált át kékbe, hanem kéken villog! A kép pedig teljesen sötét, illetve ha fény felé fordítom halvány villogás látható rajta. Még valami idegesítő, a villogással együtt járó halk hang is hallható. Pár hónapja tapasztaltam ezt először. Akkor elég volt, hogy kihúztam a monitor csatlakozóját a monitorból és az aljzatból is, majd vissza és újra áram alá helyeztem mindent. Ha ez nem vált be, akkor többször megismételtem és úgy vittem sikerre a dolgot. De olyan is megesett,hogy órákig villogott, majd magától helyrejött! Ez volt 1-2 hónapja, azóta sem tapasztaltam,de ma megint rájött és órákig húzogattam a csatlakozóját ki és be, meg tettem áram alá majd kapcsoltam le. Azt hittem megőrülök,teljesen ellehetetleníti a gépezésemet! Valakinek valami ötlete vagy javaslata? A csatlakozó lenne hibás? Segítség! Előre is köszönöm a válaszokat!:)
2012. márc. 24. 16:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Vagy a tápegysége döglődik (a kondik szoktak meghalni ilyen idősen bennük, ez a "beépített élettartam"), vagy az megvilágítás invertere. Bár ha inverter gond, akkor úgy tesz mintha működne, csak sötét, és egy erős lámpával megvilágítva látszik a kép is.

Párat már megjavítottam...


Ha bátor vagy szétkapod, és ha csak elkókat kell cserélni akkor elég egy forrasztópáka, és kb. 500 ft-nyi anyag hozzá!

:)

2012. márc. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha a tápegysége döglődik akkor mi a teendő? Újat kell vennem? Olyan, mintha nem kapna elég áramot, vagy nem is tudom... Inverter gond nem lehet ezek szerint, mert ezen ugyan semmilyen kép nincs olyankor, csak a villódzó sötétség (sajna). Bátor lánynak tartom magam, szét is kapnám,de szereznem kéne anyagot valahonnan (Mit is?:$ Nagyon nem értek ám hozzá!:$ Az elkókról sem tudom,hogy azok mik.) és forrasztópákát is. No meg meg kéne tudnom valahogy, hogy a belsejében mi micsoda és mire való. Köszönöm szépen a választ!:)
2012. márc. 24. 17:12
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor vidd szervizbe, 6-7000 Ft-ért biztos rendbeteszik.
2012. márc. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Remélem találok más megoldást, vagy valakit aki olcsóbban megcsinálja. Majd kiderül. Azért köszi a választ :).
2012. márc. 24. 19:30
 5/5 anonim válasza:

Kicsit régi a kérdés, de mi lett végül???

Ugyanezt csinálja a Fujitsu monitorom.

2015. okt. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!