Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Kondenzátorral tudom késleltet...

Kondenzátorral tudom késleltetni az autó belső világíását és ha igen a ledeshez mekkora kondi kell?

Figyelt kérdés
Egy 12 ledes panel van benne. És még egy kis gondom lenne vele ha csukva vannak az ajtók akkor is halványan világít. A ledes sofita-val is ezt csinálta. Erre esetleg valami megoldás?
2012. márc. 24. 20:51
 1/3 anonim ***** válasza:

A kondenzátor egyenáramú jel esetén rövidzárként működik. Váltakozó áram esetén frekvenciafüggő elem. Minél nagyobb a frekvencia, annál nagyobb az ellenállása.


Váltakozó jel esetén az úgynevezett "felül áteresztő szűrő" és "alul áteresztő szűrő" képes a fázistolásra.


Már csak azt kéne tudni, hogy mit értesz késleltetés alatt? Villog ez a led, és azt szeretnéd, hogy lassabban villogjon? Esetleg csak világít és azt szeretnéd, hogy később gyulladjon ki?

2012. jún. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azt szeretném ha becsukom az ajtót akkor x ideig világítson még és aztán aludjon csak ki. És ha a kondi müködésére gondolok ugye az feltöltödik amég nyitva van az ajtó és világit a belső lámpa és ha becsukom az ajtót akkor a kondi még fel van töltve tehát világit a még a belső villany egy idő után ugye kisül és csak utána alszik ki a világítás. Én így gondolom és ez érdekelt volna csak nem tudom hogy jól gondoltam e vagy hülyeség az egész!?
2012. jún. 15. 21:12
 3/3 anonim ***** válasza:

Amíg a kondenzátor feltöltődik, addig a kondenzátort töltjük, és nem világít a lámpa. Egyenáramnál a kondenzátor szakadás. Ha a kondit párhuzamosan kötöd a lámpával, és elég nagy a kondid, akkor pontosan az történik amire gondoltál. Töltődik a kondi, és miután megszakad a külső tápforrás, a kondi üzemelteti még a lámpát. (a kondi nem más mint egy parányi akkumulátor)



Tehát az elgondolás jó!

2012. jún. 17. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!