Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Vaterán biztonságos telefont...

Vaterán biztonságos telefont venni?

Figyelt kérdés
Mik a tapasztalatok ezzel kapcsolatban?
2009. jún. 16. 10:45
 1/8 anonim válasza:
Személy szerint telefont még nem, de sok más mindent vettem már Vateráról. Én megbízok bennük, arra ügyelj, hogy lehetőleg egy olyan embertől vegyél akinek minimum van 100 pozitív visszajelzése. Ha már van neki annyi, akkor elhiheted azt, amit az áru leírásában ír.
2009. jún. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Én vettem már, minden rendben volt vele.Megfelelt a leírásnak, tökéletes állapotban volt.
2009. jún. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én vettem is, és adtam is el ott telefont. Nekem semmi gondom nem volt vele, és az én vásárlóm is meg volt elégedve.
2009. jún. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Sokszor vásároltam már és vásárolok a Vaterán és a TeszVeszen...

Volt, amivel jól ráfáztam, de többségében elégedett vagyok az üzleteléssel.


Mobiltelefont is vettem már így, nevezetesn 2 esetben, de mindkétszer úgy, hogy személyes átvétellel, előre kikötve, hogy szeretném kipróbálni a mobilt, csak akkor veszem meg, ha hibátlan!

(Sajnos, olvastam már rémtörténeteket, hogy a postán küldött készülék nem is hasonlított a meghirdetetthez vagy egy kukázott roncsot kapott a vevő a pénzéért, utólag nem tudta bizonyítani, hogy valóban átverték, elúszott a pénze.)


Egyébként minden mást postán szoktam kérni, de a mobillal ezt nem mertem megkockáztatni.


Használt mobilt mindenképpen személyes átvétellel vásárolj!!!


ÚJ mobilt (megbízható eladótól) lehet venni postázva is, de előbb alaposan nézd meg az értékeléseit és ne vegyél olyantól, akinek csak 10-20 eladása volt eddig... (Ez elég gyanús!)


Szóval, légy óvatos! :]

2009. jún. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Szerintem nyugodtan vehetsz telót is a vaterán, de ha lehetőséged van rá, mindenképpen ragaszkodj a személyes átvételhez. Nekem eddig 6-7 telefonom cserélt gazdát vaterán, úgy, hogy volt amit ott vettem, de volt olyan is amit ott adtam, vagy cseréltem el.

Figyelj az eladó értékelésére, legalább 98%-os legyen.

2009. jún. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

miért? ha 97%-os az már gáz??

arra figyelj, hogy azért legyen már vagy 10-20 pozitív értékelése és emelett csekély legyen a negatívok száma.

2009. jún. 18. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
gyakran adok veszek a vaterán, de legutóbb egy 0 értékeléssel rendelkező köcs'gtől vettem 1 telót 11eft-ért, és ahogy írták fentebb egy kukázott xar volt.így jártam...
2009. júl. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk, az sem mindig megbízható referencia, ha az Eladónak van 80 pozitívja, 100%-ban megbízhatónak látod, csak éppen nem a telefon eladásokból szerezte ezt a 80 pozitívat!


Éppen most tervezek mobilt vásárolni és az egyik Eladó által hirdetett telefont néztem ki magamnak.

A telefon 50ezer Ft lenne, ami nem túl drága, de ha nem működik és kidobhatom, akkor drága szórakozás volt!

Ezért ezt az Eladót alaposan elkezdtem vizsgálni és az derült ki, hogy a 80 db pozitív értékelését úgy szerezte, hogy a Vaterán VÁSÁROLT 1-2-100-200 Ft-os termékeket (szerintem ezek kamu termékek, amikkel egymásnak pozitívat tudnak adni!)...

Vásárol LEGO kockákat, meg diódákat, aztán erre gyorsan begyűjti a pozitív értékeléseket... :[

Kiderült, hogy egyetlen telefon eladása sem volt még!!!


Mikor meglett a 80 pozitívja, akkor feltett 3 db 50ezer Ft-os telefont.


Na, ettől biztosan nem fogok vásárolni, mert könnyen előfordulhat, hogy lelép a pénzemmel (amit előre kell átutalnom) vagy egy kikukázott xart küld a csomagban.


Viszont vannak a Vaterán olyan forgalmazók, akik évek óta eladnak, hónapról hónapra követhetőek az eladásaik és az értékeléseik is. Ők nem fognak becsapni, valószínűleg ezekből az eladásokból élnek, fontos nekik, hogy elégedettek legyenek a vevőik. Ők valamennyi garanciát is vállalnak a telefonokra.

2009. júl. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!