Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Áram van a villanykapcsolóba...

Áram van a villanykapcsolóba meg a foglalatba is mérnem világítanak az égők?

Figyelt kérdés

Lakótelepi lakásban élünk a fürdő ,WC egymás mellett van valamelyik nap nem égett az égő a fürdőben meg a Wc-ben.

a fürdőbe és a Konnektorban van áram. először kicseréltem a kettős kapcsolót de nem ott volt a probléma akkor sem volt világítás a fürdőben és a Wc-ben . megnéztem fázisceruzával és áram volt a foglalatokba de az égők mégsem világítanak.



2012. ápr. 8. 11:08
 1/8 anonim ***** válasza:
rosszul kötötted be, vagy a foglalat rossz.
2012. ápr. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A világítást és a konnektorokat szokás külön biztosítékra kötni. Így pl. ha az égőknél kimegy a biztosíték akkor a konnektorokban továbbra is van áram. Első körben ezt kellene ellenőrizni...
2012. ápr. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Próbáld meg felhajtani a foglalatban az alsó érintkezőt, néha csodákra képes.
2012. ápr. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm :) a válaszokat
2012. ápr. 8. 12:49
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha minden jó és mégsem világít a lámpa akkor hiányzik a nulla.Ezt ugyebár nem tudod csak műszerrel kimérni vagy átnézni a kötődobozt elégett kötések után kutatva.

Mivel a teher a nullavezetőn megy ez a leggyakoribb és legalatomosabb hiba mert valamelyik kötésnél elég a nullavezető(itt épp a lámpáé) és keresgetheted egy darabig hol a hiba.Én szakemberként azt javaslom ne magad próbálkozz hanem hívj szerelőt ő műszeresen kiméri a hiba helyét és szakszerűen megoldja!

2012. ápr. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Én szakemberként azt javaslom ne magad próbálkozz hanem hívj szerelőt ő műszeresen kiméri a hiba helyét és szakszerűen megoldja!"


Először ki kéne zárni az egyszerű hibalehetőségeket, és csak akkor keresni a nullában a hibát. Ősrégi foglalatoknál /bár már találkoztam ujjabbal is/, rendszeresen lehajlik az alsó érintkező -szakszerű bekötésnél a fázis.

2012. ápr. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

qkker!


Nagyon erőlteted ezt a lehajlott érintkező dolgot. (Ami egyébként tényleg megtörténhet és ennek következtében tényleg nem világít az égő!)

De szerinted mennyi esély van arra, hogy jelen esetben ez pont egyszerre, két egymás melletti szobában történjen meg?

2012. ápr. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsot . megfogadom :)
2012. ápr. 8. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!