Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hangmérnökök! Hogyan vegyek...

Hangmérnökök! Hogyan vegyek fel otthon éneket számítógéppel?

Figyelt kérdés

Azt szeretném elérni, hogy van egy adott wav fájlom, ami az általam kreált zenei alap, és arra szeretnék ráénekelni úgy, hogy az éneket tudjam utána (de még jobb realtime) effektezni (reverb, chorus, esetleg autotune, stb.) A legfontosabb az hogy csupán számítógép + mikrofon használatával szeretném elérni ezt (nincs keverőm stb.), és a lényeg az hogy a fülembe fülhallgatón halljam általam kívánt mértékben a zenei alapot, és az éneket is valós időben.

LÉTEZIK EGYÉLTALÁN ILYEN PROGRAM?

Amiket próbáltam, de nem felelt meg ezeknek a kritériumoknak: Reason, Reason Record, Audacity, Cool Edit Pro.

Reasont egyszerűen nem tudtam beűllítani, egy sávra vette az éneket az alappal, ha meg nem akkor meg nem hallottam magamat vagy alapot, tehát ezek mind használhatatlanok ERRE.

Légyszíves segítsen ebbe valaki aki tényleg ért is hozzá, előre is köszönöm szépen!



2012. ápr. 13. 21:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Audacity
2012. ápr. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Megpróbálhatom mégegyszer, de az se olt valamiért tökéletes, de azzal az eggyel sikerült valamit létrehozni. A reosen record allítólag sokkal több dolgot tud, de órákig próbáltam és lehetlen beállítani hogy úgy működjön ahogy leítam, haználhatatlan, de ha valaki letudná írni... Programozó vagyok, kicsit a hangtechnikához is értek, de ez kifogott rajtam, és igen igen igen idegesítő, majdnem szétvertem az ajtót olyan mérges lettem hogy nem sikerül beállítani, akkor minek van ha nem lehet használni. Ennyi kéne: "és a lényeg az hogy a fülembe fülhallgatón halljam általam kívánt mértékben a zenei alapot, és az éneket is valós időben. " meg persze külön csatornán maradjon az ének meg az alap. Olyan nagy dolog ez??
2012. ápr. 13. 22:08
 3/21 anonim ***** válasza:

Egy független lejátszóval az alapod már szól is és azzal veszed fel amivel akarod.

Ehhez nem kell programozónak sem lenni.

2012. ápr. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Akkor meg nem tudom a kettőt egy időre hozni, ha ügyes vagyok akkor is valamennyit sietni vagy késni fog az ének, mert nem lehet egyszerre elindítani a lejátszást a fügegtlen programban meg a felvevőben...
2012. ápr. 13. 22:39
 5/21 anonim ***** válasza:

Nem kell egyszerre indítani.

Először a felvételt indítod, aztán a lejátszást, majd fordított sorrendben állítod le.

2012. ápr. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
De attól még nem lesznek egy időben, és a két leállítás/indítás között nem pont ugyanannyi a szünet. Ez így szerintem veszett fejsze nyele, ha nem az a program jétsza le mint ami felveszi, akkor el nem tudom képzelni hogy kerülne az ének meg az alap pont jó időbe. Valami szinkronjellel vagy hogyan kéne megoldani?
2012. ápr. 13. 23:01
 7/21 anonim ***** válasza:

Akkor csinálsz szinkronjelet.

Pl a zenei alapodra. a kezdés előtt kb 15 másodperccel.

Ez elég idő arra ha a felvételt és a lejátszást elindítottad, és a fülhallgató mellett külső hangforrásod is van, azt bekapcsolod előtte, megszólal a szinkronjeled, azt már veszi a mikrofon. Kikapcsolod a külső hangforrást, de már megvan a jeled a fülhallgatóban, megy a

felvétel a mikrofonon át és a forrásanyagon szereplő jel rajta van.

A végén összerakod a kettőt és levágod a jeled az elejéről ha már úgy gondolod hogy nem kell hozzányúlni.

2012. ápr. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Én nem értem mi a gondod.

Az összes általad felsorolt program kifejezetten erre van kitalálva.

Audacity ráadásul ingyenes is.

Betöltöd az alapot, következő sávra veszed az éneket és kész is.

Tényleg nem értem hol akadtál el.

2012. ápr. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

"Tényleg nem értem hol akadtál el."


Az Audacity pl. lejátszás közben nem vesz fel.

Így érthető?

2012. ápr. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Hogy a szentséges sz*rba ne venne fel? :D
2012. ápr. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!