Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen fényképezőgépben...

Milyen fényképezőgépben érdemes gondolkodni, ha hosszabb távra tervez az ember? Canon, Nikon vagy Pentax?

Figyelt kérdés

Teljesen kezdő vagyok, most készülök megvenni az első gépem. Jelenleg három gép között vacilálok:


-Canon 1100D (esetleg 550, de az már drága)

-Nikon D3100

-Pentax k-r


Jelenleg most azon vacilálok, hogy melyik márkát válasszam. Sokan javasolják a pentaxot, mert a vázba eleve be van építve a képstabilizátor és az autófokusz, így olcsóbbak lehetnek az objektívek a későbbiekben. A problémám az, hogy a kit obija szerintem pocsék a másik két kitobihoz képest.

A másik kettőnél igazából egyenrangúnak érzem a márkákat, talán a canonnál könnyebb használt, jó obihoz jutni.


Szóval.. ti mit gondoltok?



2012. ápr. 17. 01:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Canon. Vagy Nikon D90.
2012. ápr. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én a Nikonra szavazok, elég bő az objektívkínálat, mind újonnan, mind használtan. Canonos vagyok, de egy ideje már határozottan lebeszélek mindenkit arról, hogy ezt a márkát válassza. Az utolsó normálisan összerakott, reális árú termék a 7D volt, vagy három éve. Azóta ontják a drága, középszerű cuccokat.
2012. ápr. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nikon, de kerülni kell a fókuszmotor nélküli vázakat.


Nagyon sok szép rajzú, régi, olcsó filmes obi van...

2012. ápr. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nikon D3100 lett a befutó. Több topikban megkérdezgettem a dolgokat, átnyálaztam rengeteg tesztet illetve kép-összehasonlítgatásokat. Ez alapján döntöttem. Sokan javasolták hogy érdemes, a 18-105-ös obival venni a gépet, de az már túl drága nekem. Majd később esetleg lecserélem.
2012. ápr. 18. 01:12
 5/5 anonim ***** válasza:

Ebben az árfekvésben szerintem a Pentax a nyerő. Nekem egy K200D van, és anno is a kategóriáján belül a legtöbb szolgáltatást nyújtotta. A Pentax-nak kb. 2 gépe van a piacon (K-r ~150.000ért, K-5 ~300.000ért), azok viszont ár/érték arányban verik a többit.


Ha a Canon 550D is szóba jöhet, akkor persze az a tuti!


Nekem a Nikon nem tetszik, főleg a videó része. A leggyengébbek ezen a téren, tesztvideók alapján.

2012. máj. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!