Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen méretű és típusú...

Milyen méretű és típusú vezetéket ajánlotok egy lakás át vezetékelésekor?

Figyelt kérdés

A lakás most lesz felújítva fűtésügyileg és megejtenénk a vezeték cserét is. Szeretnék keresgélni a neten az árak után ezért kellene a pontos név és méret mert sok fajta van.

Lakás leírása:3 szoba, fürdő, wc, konyha (tervezünk nagy fogyasztókat pl.: sütő, főzőlap, stb), pince garázs (itt hegesztő készülék is működne).


Úgy egyezkedtem a villanyszerelőkkel, hogy ha lehet akkor a 2 első szoba és a fürdő, wc egy kör; 3. szoba és az előszoba egy kör; a konyha egy kör; a pince és a garázs még egy kör.


Ötletek? Tippek?


Köszi.



2012. máj. 4. 14:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Ha tényleg villanyszerelővel egyezkedtél, akkor az tudni fogja!
2012. máj. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Persze ő tudja, én nem. Szeretném tudni, hogy milyen árakon mennek a vezetékek.


Egy kis segítség, a lakás kb rajza:


[link]

2012. máj. 4. 14:26
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Ha megkérdezed biztosan megmondja.


[link]

2012. máj. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2012. máj. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
23%

A helyedben inkább a villanyszerelő tanácsára hallgatnék...


A kábel típusa a korábban is linkelt MCU, átmérője 0,5-4 mm2 között mozog a teljesítmény függvényében. Az ár is az átmérőtől függ: 25-150 Ft/m között van általában.


A köröket nem igazán értem, nem szobák szerint kellene felosztani.

Három fázis kell mindenképpen. A konyhába a tűzhelyhez és a főzőlaphoz úgyis kelleni fog a 3 fázis a teljesítmény miatt. A maradék fogyasztókat arányosan osztanám el a 3 fázis között (pl. hűtő és hegesztő külön fázisra). A helyiségekben általában két kismegszakítót alkalmaznék, külön a dugaljakra és külön a világításra, valamint ezeket persze megint külön fázisra tenném.

2012. máj. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

ottocar!


3680W-al még a főzőlap sem nagyon megy el. Akkor, hogy lenne elég egy fázis? Szenvedni lehet vele, de inkább 3F.

2012. máj. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

Én nem azt írtam, hogy nem ideálisabb a 3 fázis.

A kiépítés és a hálózatfejlesztési hozzájárulás miatt, drága. Ha van 3 fázis azt kell használni, ha nincs csak 1 akkor mérlegelni kell, vagy körültekintően választani olyan 1 fázisú tűzhelyet, ami az adott teljesítményhez passzol.

Alanyi jogon 32A jár, ez 7360W is lehet.

2012. máj. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Émász területen lakom. Nem tudjátok itt mennyibe kerül a 3 fázis kiépítése?
2012. máj. 6. 05:57
 9/12 anonim ***** válasza:

"Úgy egyezkedtem a villanyszerelőkkel, hogy ha lehet akkor a 2 első szoba és a fürdő, wc egy kör; 3. szoba és az előszoba egy kör; a konyha egy kör; a pince és a garázs még egy kör. "


Nem ideális csoportosítás.

A dugaljakat nem kötik a világítással együtt, ha gond van, ne maradj sötétben.

Valamint a fürdő totál külön kezelendő a helyiség jellege miatt.

Ehhez nem kell több vezeték, csak a kötéseket kell megfelelően alakítani.


Alaprajz és méretek nélkül senki sem fog neked árakat mondani.


A hegesztő és a sütő miatt fölösleges 3 fázis, hacsak nem ipari gépeid vannak.


Én is hegesztek a műhelyben egy fázisról, miközben megy a mosógép, tv, sütő, bojler, stb.


A 3 fázis igényed itt: [link]

a teljesítménymódosítás menüpontban intézheted, vagy itt:

[link]

2012. máj. 6. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Általában 1.5 keresztmetszetűt használnak az elbírja a 16 ampert. Gondolom csak a normál 16A akarod beköttetni ahhoz meg másfeles kell, de nem átmérő hanem keresztmetszet.
2013. jan. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!