Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A Háztól 30 méterre kivezettem...

A Háztól 30 méterre kivezettem áramot egy faházba, ahol rádiót hallgattam és világítottam. Most egy kb. 800 Wattal működő szoláriumot használtam, és azt hiszem elégett a vezeték. Hogyan tudnám megoldani, hogy elbírja nekem a szolit?

Figyelt kérdés

Milyen vezetéket vegyek hozzá?

Pontos választ kérnék szépen,mert én nő vagyok,nem értek az ilyen dolgokhoz,csak össze tudom kötni a vezetéket.


2008. ápr. 23. 14:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az azért "nem semmi", ha egy 800 W-os terheléstől elégett a vezetéked. Ott valami más gond van. A 800 W-os terhelés kb. 4-5 A-es áramerősséget feltételez, ehhez pedig igen rosszul szerelt elektoromos hálózat szükséges, hogy "leégést eredményezzen."


A villanyszerelés nem abból áll, hogy egy sorkapocsba bele tudsz kötni egy újabb vezetéket. Bármennyire hiszed, hogy "tök egyszerű", nem az. Igen gondos előkészítést kíván az üzemszerű és biztonságos működés.


Azonban, ha mégis úgy érzed, hogy a vezeték leégése még nem volt kellő bizonyíték arra, hogy inkább fizess a biztonságodért párezer forintot egy szakembernek, akkor:

Használj tömör rész, MCU vezetéket, legalább 1,5-est.

Ahol én szoktam vásárolni: [link]

Amennyiben komolyabb teljesítményben szeretnél üzemeltetni, akkor inkább a 2,5-es kábelt javaslom.


Értelemszerűen a megfelelő védőföldelés kiépítése (illetve a helyszínre juttatása) is szükségszerű, nem elegendő az, hogy csak a fázist és a nullát viszed el.


Továbbá ha tényleg nagy teljesítményfelvételű eszközt akarsz üzemeltetni, akkor célszerű a biztosítószekrénytől kötni, nem pedig a ház egy "távoli pontjából", így nem fut végig a házon, valamint külön biztosítópanelja is van.


Hozzáteszem: az áram nem játék, igen komoly következményei is lehetnek, így tényleg csak akkor szerelj ilyet, ha bízol magadban annyira, hogy meg tudod valósítani szakszerűen!

2008. ápr. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
bocsánat, nem tömör rész, hanem tömör RÉZ vezetéket (MCU), csak "reflexből" gépelek :)
2008. ápr. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igazából nem a vezeték égett el,vagyis nem tudom.5 éve kivezettem egy vezetéket,arra rákötöttem egy elosztót,és talán az elosztó ment tönkre.De a kis kapcsolója most is világít.Egyszer csak leállt a szoli,és az elosztónak volt egy kis égett szaga.Szóval ebben a szituban az elosztó volt gyenge,vagy a vezeték?Ezt nem értem. És nagyon köszönöm a választ!
2008. ápr. 23. 19:22
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Tudni kellene, hogy honnan és mit, milyen vezetékkel vezettél ki.

Amúgy a szoláriumot amúgy sem érdemes egy szimpla "elosztóba" beledugni...

2008. ápr. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Egy 7 csöves szoliról van szó.
2008. ápr. 23. 23:32
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Honnan és milyen módszerrel vezetted ki a szolihoz az áramot? Tehát mi a "jelenlegi rendszer?" :)
2008. ápr. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A lakásból vezettem ki a telekre az áramot. Úgy oldottam meg, hogy a lakásban lévő elosztóba dugom, ha szükségem van az áramra a telken. Azt meg nem mondom, hogy milyen vezetéket használtam, de az elosztó, ami leégett a telken lévő faházban (vagyis szerintem az égett le) érdekesen viselkedik, mert a kis kapcsolólámpája ég így is. De nem kattog mikor fel, vagy le kapcsolom. Tehát az elosztóval lehet a baj, gondolom én. Tehát elegendő, ha veszek egy új elosztót, és azt rászerelem a másik helyére?:)
2008. ápr. 25. 22:46
 8/9 anonim válasza:
21%
Hivj villanyszerelőt, ha szolira nem sajnáltad a pénzt, ezen miért akarsz spórolni?
2008. ápr. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
31%
ha nem vigyázol leközelebb a faház fog leégni:D bizony, nem kellene sajnálnod a pénzt egy szerelőre. de ha tényleg átmenetileg meg akarod oldani akkor végy egy legalább 30 méteres kültéri hosszabítót (nemtom hol van elvezetve a jelenlegi) ezt dugd be a házban egy védőföldelt dugaljba a lakásban, a másik végébe meg dugdosd a cuccaid a faházban. egy ilyen hosszabító párezer forint, esetleg a végére még biggyessz egy többlukú elosztót de ide is végy egy újat, vmi jobbfajtát. így ez tuti el kell hogy vigye, ezek általában 10-16 amperig bírják, azaz max 3600 Watt a ház hálózatától függően.
2008. máj. 17. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!