Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lehet így spórolni az áramon?...

Lehet így spórolni az áramon? (Részletek lent)

Figyelt kérdés

Van egy készülék, ami elméletileg csökkenti a fogyasztást. Csak be kell dugni a konnektorba és akár 25%-ot is megspórol.


Angol leírás: [link]


Van valakinek ilyen, vagy találkozott már vele?


Ha teszek mind a három fázisra egyet akkor tudok spórolni?


Mit csinál valójában?


2009. jún. 30. 15:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Parasztvakítás.
2009. jún. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem csak csökkenti az induktív fogyasztók (hagyományos fénycsövek, villanymotorok) induktív meddő áramát amit a fogyasztásmérő tud mérni.

Szerintem igazából energiát nem tudsz vele megtakarítani.

2009. jún. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
60%

A készenléti üzemmód megszüntetése a nem használt elektronikus eszközök esetében jóval hatékonyabb megoldás.

A helyi hálózat okozta veszteség elenyésző, a 25 %-a még inkább. Irracionálisan, nagyobb keresztmetszetű vezetővel csökkenthető, de ennek inkább matematikai, mintsem anyagi jelentősége van.

2009. jún. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 szpigy válasza:

Szerintem ez csak egy átverés.


Spórolni úgy lehet az áramon, ha nem használod feleslegesen. (pl. készenlét helyett kikapcsolod a tévét, hifit meg minden ehhez hasonló lomot) Nekem sikerült így spórolnom, mert az áremelkedés ellenére, az éves leolvasás után a szolgáltató kevesebb átalány szabott ki mint előző évben. Pedig csak időkapcsolót vettem, és abba dugtam be az elosztót amiről a tv, hifi, dvd lejátszó működik. Este 11-kor kikapcsol és csak másnap 17-kor kapcsol be. (bekerülési költség egyezer forint az OBI-ban)

2009. júl. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!