Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Három fázisú áram harmadik...

Három fázisú áram harmadik fázisát földelésre kötötték, de miért?

Figyelt kérdés
Nem kell attól tartanom, hogy megráz az áram, ha megfogom a földelést?

2012. jún. 9. 19:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez így ahogy leírtad -lehetetlen! Azonnali földzárlatot okoz és kiég a biztosíték!
2012. jún. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Konnektort cseréltem egy olyan szekrényben, amibe bevezették a nagyfeszültségű áramot is. Amikor szétszedtem egy sima mezei 220-s feszültségű konnektor, meglepődtem rajta, hogy 3 vezeték plusz egy földelés volt bekötve: két vezetéket rendesen hozzákötötték a konnektor két kimenetéhez, a harmadikat pedig összetekerték a földeléssel és úgy kötötték be. Csak feltételezem, hogy a harmadik vezeték a harmadik fázis lehet, de mi más lenne? Ezt kurv@ra nem értem...
2012. jún. 9. 20:47
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Milyen "harmadik fázis"?

A(z egyfázisú) konnektorban három bekötési pont van:

1. a fázis

2. a nulla

3. a földelés

Esetedben valószínű, hogy a földelést vitték tovább más készüléknek.

2012. jún. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom mi a negyedik vezeték funkciója, csak feltételeztem, hogy egy olyan plusz vezeték lehet, ami a nagyfeszültségű áramhoz kell. (Mert ugye ott volt a fázis meg a másik meg a földelés, meg a negyedik, amit nem tudok mi). Igazad lehet, hogy onnan vezették el a földelést a mellette lévő 380-as konnektorba.

Köszönöm a válaszodat :D

2012. jún. 9. 21:21
 5/8 intrepid ***** válasza:
Lehet, hogy sok volt a tudatmódosító.
2012. jún. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Alig hiszem, hogy Neked van 3 fázisú betáplálásod, azaz ilyen van Nálad bekötve. 3 fázisú a mérőórád? Nem?

Akkor a lakásodba 1 fázisú a hálózat, ott nemhogy a 3.-at a földre kötötték, de még 2. sincs!

2012. jún. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ott nincs nagyfeszültség! Az 500 Volt feletti feszültséget nevezzük annak, nálad csak 230(nem 220!), és-vagy 400(nem 380!) Volt van.
2014. máj. 20. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Most komolyan??? Te cseréléltél konnektort? A kérdésed alapján a te tudásodhoz maximum a villany felkacsolása való...
2014. máj. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!