Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért nem tud 18 fokot csináln...

Miért nem tud 18 fokot csinálni a klíma, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

40 nm-es, normál belmagasságú lakás, szigetelés rendben van.

Éjszaka kifejezetten hidegben tudok jól aludni, ezért megpróbáltam belőni 18 fokra a klímát. Viszont az istennek se megy le a benti hőmérséklet 23-24 fok alá. Direkt napfényt nem kap a lakás, így végképp nem értem, hogy mi lehet az oka, hogy nem képes rá a gép.


2012. júl. 5. 18:28
 1/6 eric_one válasza:

A klímaberendezés azon pontján ahol a levegő kijön 7-12 Celsius fokot kell hogy mérj, ha ennél magasabb hőmérséklet jön ki akkor nem biztos hogy megfelelő a gáz nyomása. Persze a kifújt levegő hőmérséklete, nagyban függ a beszívott levegő hőmérsékletétől. Tehát ezt az értéket nem a felforrósodott szobalevegőnél bekapcsolva kell rögtön mérned. Vedd figyelembe hogy most éjjel is nagy meleg van a falak is átveszik a hőt és azt le is adják, tehát a klíma lassabban tudja lehűteni a lakást az említett falak miatt is.


Egy másik probléma lehet még hogy a levegő nem tud elkeveredni megfelelően, próbáld ki hogy a klíma fújási vonalába pár méterrel teszel egy kis ventilátort ami jobbra-balra pásztázva szétcsapja a levegőt. Még sok mindentől függhet, végső esetben járasd folyamatosan akkor is ha nem vagy otthon és akkor le fog hűlni a lakás.

2012. júl. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kültéri egység nincs elzárva, nem poros, nincs letakarva?

Ha a kimeneti levegő egyébként hideg, simán lehet, hogy nem elég nagy teljesítményű a cucc. Most annyira meleg van, hogy a 23 fok is 7 celsius differencia a benti és a kinti levegőhöz képest, ami már elég komoly.


Mellesleg iszonyatos villanyszámlád lesz...

2012. júl. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy húzós lesz a villanyszámla, de 35-40 foknál már ott tartok, hogy bekapcsolom és inkább kifizetem a villanyszámlát, akármennyi lesz. A fővárosban, belvárosban élek, növényzet nincs, csak beton. Kint 40-42 fokot mutat a hőmérő, én meg jegesmedve vagyok.


A kültéri részt nem igazán tudom megnézni, mert az ablak alá van szerelve és a harmadikon élek - ki kellene lógnom az ablakból. De lehet, hogy kihívok egy szerelőt, hogy valahogy lógassa ki magát és nézze meg, vagy létrázzanak fel.


A levegő áramlásában lehet valami, a lakás elrendezése olyan, hogy van egy 2-3 méteres folyosó, utána szélesedik ki a lakás. A "folyosó" végén van a klíma.

2012. júl. 6. 00:07
 4/6 A kérdező kommentje:
#1 - a saját lakásomban hadd döntsem el, hogy hogyan alszom, ezért vettem szintén saját pénzen a klímát. A kérdés nem véleményt kért az alvási szokásaimról.
2012. júl. 6. 00:08
 5/6 anonim ***** válasza:
Mielőtt szerelőt hívsz érdemes pár számítást elvégezni, hogy ha a berendezésed jól működik akkor a klímádnak tudnia kell-e a 18 fokot.Először is a készülék teljesítményét adott külső és belső hőmérsékletre adják meg,tehát ha magasabb akkor nem tudja a névleges értéket (pl 3,5kw)csak ennél kevesebbet.Másrészt valószínűsítem hogy alulról az aljzat felől jelentős hőmennyiséget kapsz, illetve a hőszigetelt fal hőmérsékletének csökkentéséhez is jelentős hőmennyiség kell.Mikor a tervezők klímateljesítményt méreteznek nem 18 fokkal számolnak, méghozzá azért nem mert például a 23 fokhoz képest dupla hűtésteljesítmény kell.SZumma: ha jó a klímád akkor kicsi
2012. júl. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez már érthetőbbé teszi.

A kültéri egység egy lichthof-belső udvar hibridre néz (4x4 méteres rész, udvarnak kicsi, lichthofnak nagy), alul burkolattal, növényzet nincs. Körbe a kettétagolt épület falai.

Direkt napsütést keveset kap, de szellőzni se tud, csak felülről. Belvárosi, szűk hellyel operáló épületről van szó. A legközelebbi növényzettel fedett rész a Városliget, ami szűk egy km innen.


Akkor ha jól értem, ha kint 35-40 fok van (kösz beton), a klíma nem tud akkora teljesítményt leadni, hogy 18 fokra levigye a hőmérsékletet.

De ha ugyanezt megpróbálnám 23 fokos kinti hőmérséklettel, akkor menne neki (akkor nem kapcsolok klímát már, csak az elv miatt kérdezem)?


A kapott tanácsok alapján nappalra 24 fokra lőttem be, így néha el is halkul, gondolom eléri ezt a belső hőmérsékletet, éjjelre meg 21 fokra, ezt még kibírja. Én meg kiköltöztem az áramló levegő útjába éjjel, így hidegebbnek érzem és aludni is tudok. Kvázi addig hurcolásztam egy matracot a lakásban, amíg meglett az a pont, ahová direktben érkezik a levegő, így éjjel azon alszom a lakás közepén :)

2012. júl. 7. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!