Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Elektrósok! Mit rontottam el?

Elektrósok! Mit rontottam el?

Figyelt kérdés

Készítettem egy áramkört ami a bicikli dinamójából(6V 3W) kifolyó váltóáramot átalakítja egyen 5V-ra,(USB-s portal)

itt a kapcsolási rajz: [link]

c1:2200µF/25V

c2:0,47µF/35V (tantálium)

c3:22µF/16V (tantálium)

amikor kész lett rákötöttem multiméterre és 0-5,8V között ingadozott tekeréstől függően , rákötöttem egy usb PC egeret és világított és utána amikor a telómat rákötöttem ,lassú tempónál nem tölt , ha rágyorsítok akkor egy pillanatra töltést jelez aztán lekapcsol a telóm(többször is megpróbáltam de ezt produkálta), mit rontottam el?



2012. júl. 21. 17:05
 1/4 A kérdező kommentje:
elfelejtettem írni még azt hogy nemigazán értek hozzá mert eletró szakos vagyok középsuliba , most megyek 10.be és még csak a ellenállásokat , kondikat és az alapismereteket vettük
2012. júl. 21. 17:08
 2/4 anonim ***** válasza:
Talán mert a telefon elég kényes műszer és stabil feszültség kell neki?
2012. júl. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A telefon töltés eléggé macerás, mert nem elég a stabil 5V, de sok esetben áramkorlátozó ellenállás is kell. Az USB eszközeid ezeket az áramlimiteket alapból tartják, a szabványnak megfelelően.


Az LM3940 egy lineáris szabályzó, folyatja magán keresztül az áramot, és eltüzeli a felesleget. Sem a hatásfoka, sem a stabilitása nem az igazi, pláne, hogy a tekeréssel változik a dinamó kimeneti feszültsége a tekeréstől függően 0 és 6 volt között van. Ebből a diódákon kapásból esik kb. 1 V, így nem sok tere marad a tápegységednek. Egy kapcsoló üzemű boost konverter jobb lenne, de ahhoz kell tekercs is, ami drágább.


Egyébként azt tudod csinálni, hogy a C3-at nagyobbra veszed, de sokkal jobb szerintem akkor sem lesz. Ha van otthon nagy kondi, akkor egy próbát megér.

2012. júl. 22. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat , mindkettőtöknek megy a zöld kéz, és holnap szerintem megpróbálom egy nagyobb kondival
2012. júl. 22. 01:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!