Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lassan kattanik a tükörreflexe...

Lassan kattanik a tükörreflexes Nikonom, így ha mozgó képet fényképezek szinte mindig elkések. A géppel lehet a baj, vagy az objektívvel?

Figyelt kérdés
Kaptam a szüleimtől (magamna akartam venni, de ők megelőztek) februárban egy Nikon D5000-est hozzá egy 55-200as obit. Amikor elkezdtem vele fényképezni, nem tűnt fel ez a probléma. Már csak az miatt sem, mert nagyon kezdő voltam a témában és betudtam az életlen képeket a bénaságomnak. De már fél éve használom folyamatosan, szaklapokat és interneten utána olvasva. De a mozgó képeim 90% még mindig életlen. Aztán kezébe került a gépem egyik barátnőmnek, aki úgyszintén fotóz és elsőre feltűnt neki, hogy ez bizony nem működik jól, mert nem kattanik gyorsan ( szinte úgy kattan mint egy egyszerű kompakt). A kérdésem, most az objektívben vagy a fényképezőben lehet a hiba? Nekem az obi a gyanús, mert azt használtan vették szüleim és mivel a D5000-ben nincs motor, tán abban van a hiba és nem a gép testben.
2012. aug. 10. 14:49
 1/7 anonim ***** válasza:
És milyen módba volt állítva a gép?
2012. aug. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha pl berakod S módba, és állítasz mondjuk úgy 250-et vagy 500-at, akkor is életlen?
2012. aug. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mindenféle módban próbáltam már állítani, de egyszerűen ha mozgó dolgot, pl. a sétálgató kutyámat fényképezem akkor mire ráélesítek és kattintok kimozdul, mert nagyon lassan kattanik vissza.
2012. aug. 10. 15:45
 4/7 anonim ***** válasza:
Milyen AF módban van? Követö fókusz mellett is jelentkezik a gond? (Ai, vagy servo, vagy nem tudom, nálatok hogy hívják)
2012. aug. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

teszt:

menj ki az udvarra

és tartsd egy távoli pontra,nyomd félig le a kioldót,aztán tartsad közelebbi pontra(kb 50cm re levő tárgyra)és nyomd félig a kioldot ujra,de gyorsan váltogasd ezt.


igy kb fél másodperc alatt kell élességet állitania a gépnek.

2012. aug. 11. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 gergoap ***** válasza:
A menüben van olyan, hogy expozíció késleltetés (1s). Nézd meg, hogy nincs-e bekapcsolva!
2012. aug. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget! :) Kedves utolsó neked megkiváltképp, tényleg kikerestem ezt a funkciót és csak átkellett állítani, most már tökéletesen működik! :)
2012. aug. 12. 23:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!