Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Fényképezőgép és akkumulátor...

Fényképezőgép és akkumulátor kompatibilitása, segíteni valaki? Fontos!

Figyelt kérdés
Ezt ( [link] a fényképezőgépet szeretném megvenni, de nem tudom, hogy melyik aksi töltő + aksi lenne hozzá a legjobb. Ár-érték arányban szeretném a legjobban,minél olcsóbban, úgy hogy a géphez is passzoljon. Nagyon megköszönném ha valaki segítene!
2009. júl. 22. 22:29
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
segíteni valaki=segítene valaki
2009. júl. 22. 22:29
 2/12 anonim ***** válasza:
68%

a szaküzletben biztos hogy tudnak majd segíteni, még úgy is, ha viszed a gépet, és kérsz hozzá "egy szaküzletben " akkumlátort.Egyébként használati utasításon rajta van, hogy mit lehet bele tenni, vagy ha az nincs szerintem neten is találsz hozzá használati utasítást, ha beírod a típust :)

22l

2009. júl. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt a szettet vettem, és meg vagyok elégedve vele. Az akkukat ígyis-úgyis cserélni kell egy-két évente...

[link]

Elméletileg bármilyen 2500 mAh, vagy nagyobb akksi jó bele (a kisebbek gyorsan lemerülnek, elem meg csak végszükségben jó), de azért noname-t ne vegyél, és tartózkodj az ún. pocket töltőktől. A gyorstöltők se a legjobak. Ha lehet olyant válassz, amiben van automata lekapcsolás is, mert ha megforralja az akksit, akkor annak vége.

2009. júl. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Én ezt néztem ki : [link]

Szerintetek?

2009. júl. 22. 23:17
 5/12 anonim ***** válasza:
Fentebb írtam, és még mindig úgy gondolom, hogy a kompakt töltők (az is amit belinkeltél) hazavágják az akkukat! Nem azon spórolsz, ha a legolcsóbbat választod.
2009. júl. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Vegyél egy jobb minőségü akku-töltő párost,minél nagyobb a mAh száma annál jobb.2000 felettit érdemes venni h normális ideig birja.
2009. júl. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok:amit belinkeltél sztem jo ehhez a géphez.
2009. júl. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%

SEMMI ESETRE SEM!


A nagykapacitású NiMh akksik saját kisülése nagy. Vagyis gyorsan elveszítik a beléjük pumpált energia nagy részét. Fotózáshoz a kisebb kapacitású ám kisebb önkisülésű speciális elemek a jók. Sanyo Eneloop, GP ReCyko, SBS BiReady stb. Ezek közös jellemzője, hogy a betáplált energia 90%-a még a töltést követő 1 év múlva is rendelkezésre áll. Ez nagyon fontos ott, ahol az elemek több hétig-hónapig is a készülékben állnak, úgymond használat nélkül. A fotózás tipikusan ilyen felhasználási terület.


Persze, jók a sima nagykapacitású elemek is, ha minden használat előtt közvetlenül töltöd őket. De ez nagyon meg tudja keseríteni az életet, és ráadásul hiába van tartalékelemed a fotóstáskában hátizsákban, ha pont akkor, amikor kellene, kiderül, hogy abban sincs elég szufla. Sajnos ezek az akksik drágábbak, mint a normálisak.

2009. júl. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Kedves utolsó,és konkrétan tudnál még ajánlani valamit? Esetleg linkkel? Nagyon örülnék :)
2009. júl. 23. 23:46
 10/12 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


Azért írtam ezt a 3 típust, mert nekem ezekkel van személyes tapasztalatom. Tudtommal a Panasonic, és a Sony is forgalomba hoz ilyen típusú tölthető elemeket különböző fantázianévvel, saját márkanév alatt.


OFF :D Viccesek vagytok lepontozó emberek... Vagy azért nem hasznos a válasz, mert már tudod; vagy hülye vagy hozzá, és nem is értetted. Ha már tudod, akkor OK, de minek pontozod le? Ha meg hülye vagy hozzá, akkor az a Te bajod, sajnállak érte. :P ON

2009. júl. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!