Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Számít valamit a minőség...

Számít valamit a minőség szempontjából? (Részletek lent)

Figyelt kérdés
Sony diktafonommal felvettem egy zenekart 192 kbps-al és 44100 Hz-val mp3-ba. Megnyitottam a nyersanyagot a Sound Forge-val, szétvágtam és 320 kbps-al és 48000 Hz-val mentettem el. Számít ez valamit a minőség terén? Az mégjobb lenne ha ugyanezt wav-ba menteném el?

2012. aug. 21. 17:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Az mp3 formátum veszteséges tömörítést használ. Ez magyarul azt jelenti, hogy akármilyen minőségben mented is újból mp3-ba, az minőségvesztéssel jár.


Ha wav-ba mentesz, nem fog romlani a minőség. Viszont javulni sem fog attól, hogy nagyobb mintavételezési frekvenciát vagy bitrátát adsz meg.

2012. aug. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ahan, szóval hagyjam úgy mp3-ba, 192 kbps-al és 44100 Hz-val?
2012. aug. 21. 18:21
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha nem kell vágni, effektezni, stb., akkor igen. Ha bármilyen szerkesztést végzel, aminek a végén újra el kell mentened, akkor az újból mp3-ba mentés mindenképpen minőségvesztést eredményez. Ebben az esetben ments wav-ba.


Ha nem kell szerkesztened az anyagot, akkor hagyd mp3-ban. Jóval kevesebb helyet foglal.

2012. aug. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!