Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Melyik a jobb megoldás a...

Melyik a jobb megoldás a számítógép használatakor?

Figyelt kérdés
Inkább kapcsoljuk be csak 1-2x egész nap a számítógépet, úgy, hogy napi 12 órát dolgozik, Vagy pedig napi 6x bekapcsolni 1 órára?
2012. aug. 22. 12:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Minél kevesebbszer be- és kikapcsolni. A pc-nek ez a jobb.
2012. aug. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Viszont ebben a nagy melegben ajánlatos időnként pihentetni. A akkor lehül kissé.
2012. aug. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
És mikor bekapcsolod újra felmelegszik, dehogy kell pihentetni. Azért van a hűtés hogy szinten tartsa a hőmérsékletet.
2012. aug. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 SutaDani válasza:
Egyszerűen ne gépezz annyit!
2012. aug. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem kell pihentetni..miért kéne? :)

Bekapcsolás után kb. 1 perccel már ismét üzemi hőfokon lesz. Mehet egész nap, ha jó a hűtés, nem lesz baj. Ha rossz, akkor meg a BIOS úgyis lekapcsolja a géped. :)

2012. aug. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Javaslom, hogy használd a gép energiatakarékos funkcióit, és két használat között "alvó" üzemmódban pihentesd, ha nem akarod kikapcsolni.


Elméletileg a többszöri ki-, bekapcsolás rosszabb, mert a számítógép áramkörei az állandó (akár magas) üzemi hőmérsékletet jobban viselik, mint a felmelegszik-lehűl-felmelegszik végtelen ciklust. Mérnök legyen a talpán aki megmondja, hogy a két használati mód között mennyi az élettartam beli különbség. Szerintem nem érdemes ezzel foglalkozni.


A napi 12 óra üresjárat már csak villanyszámla szempontjából sem szerencsés. Sőt, nagységrendekkel komolyabb tényező mint amit fentebb írtam.


Kapcsold ki szépen ha nem használod, vagy használj "hibernálás" vagy "alvó allapot" funkciókat ha az a fontos, hogy gyorsan talpra álljon a gép, amikor kell.


A gép nem fárad el, benne is van a nevében hogy gép. Ezért pihentetni tök felesleges.

2012. aug. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Anno mikor először láttam PC-t sokat filozofáltunk ezen, addig legyen bekapcsolva, ameddig használod. Ha legalább egy háromnegyed órára magára hagyod, akkor kapcsold ki. Ha kevesebb, mint egy fél órára, akkor altasd el.
2012. aug. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!