Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Melyik a legjobb napkollektor,...

Melyik a legjobb napkollektor, a vákumos vagy a sík?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek !


Az lenen a kérdésem ,hogy melyik a legjobb nap kollektor?A vákuumos,vagy a sík?

Télen mennyire hasznosak ezek?


Illetve felszerelésük mennyire bonyolult?


A másik kérdésem hogy Borsod megyében élek ,Tokajban.

És nem tudom hogy mennyire éri meg felszerelni egy ilyet? fagyot mennyire bírjak? illetve a legfontosabb kérdésem hogy házi vízműre is csatlakoztatók?


Elég sok kérdést tetem fel ,de lehetőleg csak hozzáértö vagy tulajdonos válaszoljon.


előre is köszönöm a válaszokat.



2012. aug. 22. 14:25
 1/6 KissFerenc1960 válasza:
Szia! a vákumcsöveset ajánlom inkább! ajánlom figyelmedbe ezt az oldalt: [link]
2012. aug. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm ! :)
2012. szept. 6. 17:20
 3/6 anonim válasza:
Vákumosat ajánlom,hatékonyabb télen!
2012. okt. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 gabor.galilei ***** válasza:

Attól függ mire kell!

Ha nyaraló melegvíz ellátását kell megoldani, nyári időszakban akkor sík kollektort javaslok mert az olcsóbb.

Télen egyik napkollektor sem használható igazán, mert kevés napsütéses nap van. (nekem 16m2 vákuumcsöves van a tetőn).

Ha tavasszal és ősszel is rá akarsz segíteni a használati melegvíz előállításra, esetleg a fűtésre is, akkor a vákuumcsöves a jó megoldás.

2013. jan. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
És összesen mennyibe került? Tehat felszerelés, fűtésre csatlakoztatas, elosztók, termosztát a forrazas ellen, stb?
2015. ápr. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
200 ba került és mar pluszt termel azóta.
2015. ápr. 23. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!