Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ti hogyan használjátok a...

Ti hogyan használjátok a laptopot folyamatosan áram alatt van vagy ha feltöltődik kihúzzátok az áramból? Én most kaptam egy laptopot, hogy kíméljem az aksiját?

Figyelt kérdés
2012. aug. 25. 09:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Litium aksinál tök mindegy. 5 percenként ki be dughatod a töltőt, nem zavarja. Kb 3-4 év múlva meg ha kíméled, ha nem, úgyis leamortizálódik.
2012. aug. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 xy.001 válasza:
59%
Aksi nélkül.. szal kivesszük belőle és töltőkábellel hálózatról. Így az akksi nem megy tönkre és így is eléggé könnyen mozgatható a laptop. Ha átakarjuk vinni másik szobába berakjuk a akkut és átvisszük.
2012. aug. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
60%
Ne merítsd le teljesen a laptopot, mindig maradjon pár % belőle. Töltést szerintem mindegy, hogy hogy csinálod, de én mindig kikapcsolt állapotban töltöm. Arra ügyelj, hogy ha fel van töltve, és ha töltés alatt használod, akkor húzd le töltőről, mikor feltöltődött. Evvel eltudod kerülni az úgynevezett cseppfeltöltéseket, ami nem tesz jót az aksinak. Ez az jelenti, hogy az aku lemegy pl. 99%-ra, akkor újra tölti, ha töltőn van. Minden egyes töltés csökkenti az aku kapacitását, és ezek cseppfeltöltések nem tesznek neki jót. Laposom már van egy fél éves, de eddig ugyanúgy bírja az aksija, mintha csak most vettem volna elő. Az újabb laposokban már van a cseppfeltöltések ellen védelem, de én azt ajánlom, hogy inkább húzd ki, ha feltöltődött. Így tuti sokáig bírni fogja az akuja, és nem kell attól félned, hogy 1 év múlva már csak fél órát bír majd ki a laposod töltés nélkül. Ahány ember, annyi vélemény, de szerintem ne használd töltőről, csak ha dolgozol rajta, és közel áll a lemerüléshez.
2012. aug. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A modern akksikat a sok töltés/merítés öli meg.

Az új laptopok el vannak látva akkukímélő védelmekkel. Azokból ne vedd ki, használd nyugodtan benn hagyott akksival.

A régebbiekből, ha folyamatosan a hálózatról használod őket, akkor vedd ki az akksit. Kb. 60 százalékos töltöttségnél rakd el hűvös, száraz helyre. Havonta egyszer vedd elő, és merítsd le kikapcsolásig, töltsd fel, majd merítsd 60 százalékig, és indul újra. Ezzel sokáig tudod használni az akkumulátort.

De ahogy írták, ahány ember, annyi vélemény...

G.

2012. aug. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!