Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Alu földkábelt sárgaréz...

Alu földkábelt sárgaréz főkapcsolóba mivel és hogyan kössem be?

Figyelt kérdés
Tudom vannak speckó alu-réz saruk 1000 ft/db áron.Van valami emberbarátibb megoldás? Úgy tudom hogy az alu és réz kötések problémája az eltérő hőtágulásból ered,emiatt idővel meglazul,még jobban melegszik,mégjobban meglazul.Mi lenne ha pl.egyszerű rugós alátétet használnék?

2012. szept. 6. 07:52
1 2
 11/11 anonim válasza:

Sziasztok!

Tudom, hogy már több, mint 10 éves téma, de a minap egy facebook csoportban pont erről kérdeztem én is. Azt a választ kaptam, hogy a vörösréz az tiszta réz, ebből vannak a réz vezetékek és ezzel nem tanácsos közvetlen összekötni az alut. Viszont a szerelvényekben lévő kötéspontok vagy a lakáselosztókban lévő pe és nulla sínek sárgarézből vannak, ami viszont réz-cink ötvözet, amivel már összeköthető az alu. Erről mi a véleményetek?

2023. szept. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!