Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen fényképezőgépet ajánlan...

Milyen fényképezőgépet ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Milyen fényképezőgépeket ajánlanátok nekem? Annyit szeretnék, hogy jó minőségű képeket csináljon, szép legyen, vakuja is jó legyen, na meg a videói is.

Semmi komolyat nem szeretnék. Max. 20ezer forintot tudnék rá költeni.

Tudom, ennyiből nem lehet valami jó gépet venni, de én csak a Természetet, állatokat szeretnék fotózni, és jó videókat. készíteni.

Állatokból inkább Cicákat, és lovakat fotóznék. És lovakat videóznék.

Azért nem szeretnék nagyon komoly gépet, mert szerintem nem való nekem. (12 éves vagyok).

Viszont szeretném, ha legalább 10megapixeles legyen.

Előre is köszönöm.



2012. szept. 15. 13:04
 1/6 anonim ***** válasza:
20 ezer Ft-os géppel nem lehet mindent jól megcsinálni az nem azért 20 ezer.
2012. szept. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ebben az árkategóriában szinte bármit megvehetsz, nagyjából mind egyformán sz@r.

A fényképek minősége döntő részben az objektíven múlik, egy fél centi átmérőjű fröccsöntött műanyagdarabtól viszont nem igazán várható, hogy normális obiként viselkedjen. Valamilyen képet ad, de messze van a normálistól.

A video készítéséhez pedig feldolgozási- és számítási teljesítmény kell, ez megint csak pénzbe kerül, így nem is pakolják bele az olcsó, "egyszer eldobható" kategóriába.

max. 20 környékén talán(!) találsz valami középsz@rt használtan, újonnan viszont kb. egy normálisabb mobiltelefon fotós tudását kapod.


Szerintem érdemes lenne kicsit többet rászánni...

2012. szept. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat..Nem azért írtam ki a kérdést, hogy lecseszést kapjak. Tudom hogy 20ezerből nem lehet világklasszis képeket csinálni, de hát minek kellene nekem egy több százerzres gépet vennem? és tényleg csak hobbira használnám, semmi komolyra.
2012. szept. 15. 13:58
 4/6 anonim ***** válasza:

A megapixel az egyetlen, amit teljesen felesleges a gépeknél nézni.

Mellesleg az előtted íróknak igaza van: nem kapsz 20 ezerért jó gépet. Hobbi célra is érdemes egy belépő bridge gépet venni:

[link]

2012. szept. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Ez is nagyon gagyi gép?--> [link]

2012. szept. 16. 11:25
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Egyébként amit linkelt az egyik hozzászóló, azon erősen elgondolkodtam.

Egyébként azért nem gondolkodtam, hogy többet rászánjak, mert félek, hogy nem nekem való. És hogy nem értenék hozzá, na meg hogy tudom-e majd kezelni.

Ha van még olyan gép, ami szerintetek jó lehetne Nekem, azt kérem linkelje.:) Előre is köszönöm!

2012. szept. 29. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!