Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Diafilm készítése otthon...

Magdikova kérdése:

Diafilm készítése otthon házilag lehetséges-e? Ppt vagy pdf vagy pl. : . Jpg formátumú diafilmeket lehet-e analógizálni házilag? Azaz valahogyan filmre vinni.

Figyelt kérdés

2012. szept. 22. 09:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Keresd meg a neten Képkovács Vódli Zoltánt, azt hiszem ő foglalkozott ilyesmivel, de biztosan lesz ötlete :)
2012. szept. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Diafilm készítése otthon házilag lehetséges-e? Ppt vagy pdf vagy pl. : . Jpg formátumú diafilmeket lehet-e analógizálni házilag? Azaz valahogyan filmre vinni.


Nem tudom elérni, a megadott email címe nem jó?

Tudja valaki az elérhetőségét? vagy valami egyéb ötletet?

2012. szept. 23. 10:14
 3/7 anonim válasza:

Némi elmélet a vetíthető diafilmre.


1. A filmel rendelkező fényképezőgépek a filmre negatív formában jeleníti meg a képet, majd előhíváskor "fordítják át" rendes képpé.

Tehát, ha számítógépen szerkestünk 1 képet, majd invertáljuk -így negatív képet készítün gépünkön- és kinyomtatjuk, akkor a hagyományos filmes fényképezőgéppel, ha lefotózzuk, akkor az un. negatív, az pozitív lesz. Bár itt lesz jópár előhívott negatívkinézetű fényképünk is. Illetve a kinyomtatott fotókat nem egyszerű jól lefényképezni.


Más:

A 80-as években lehetett külön diafilmet venni, ami sima fényképezőgéppel csinált vetíthető diaképet. Ezt nem tudom, hogy mennyire lehet még kapni, lehet érdemes lenne érdeklődni 1 olyan fényképkiadolgozó helyen, ahol még a nem digitális képeket is előhívják.

2012. okt. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, egy dolgot viszont nem értek: miért kell kinyomtatni? Nem elég ha a monitoron lefényképezem a negatívot?
2012. okt. 17. 22:49
 5/7 luciferase válasza:
Azon gondolkoztam, lehet hogy járható út, ha veszek írásvetítő fóliát, amire lehet nyomtatni tintasugaras nyomtatóval és akkorára kicsinyítem a képeket, mint a diafilm, kinyomtatom és kivágom. Szerintetek ez jó ötlet vagy egy oltári nagy hülyeség?
2012. okt. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 newen válasza:
Kiprobaltam az irasvetito foliara valo nyomtatast. Jo otlett volt meg a meretett is sikerult eltalalnom a bokkeno az volt hogy a tintasugaras nyomtato felbontasa szar es a kepek homalyosak lettek.ugyhogy ez nem mukodik sajnos ...:-((
2015. jan. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Dia-mesefilmet szeretnék készíteni!

Van hozzá tükörreflexes filmes fényképezőgépem, számítógépem, projektorom, tudok színes lézernyomtatót is használni...

Van valakinek ötlete hogyan tudok saját, diafilmvetítőben levetíthető mesefilmet készíteni?

2016. nov. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!