Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan használjam a linuxot?...

Hogyan használjam a linuxot? <bővebben lent>

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nemrégiben Linuxra váltottam az operációs rendszert. Ubuntu Linux 7.04-re. Légyszíves tudnátok mondani róla valamit? Például a kiterjesztéseket: exe helyett most mi az alkalmazás indító, a rar helyett mi van, meg ilyesmi. Meg egyáltalán hogyan lehet erre bármit is telepíteni? Próbáltam Chrome-ot meg Operát, mert nem sikerült az Adobe plugint feltennem. Le tudnátok még mellé azt is írni, hogy hogyan kell telepíteni ezeket a fájlokat? (Gyorsan pls! :( )

2012. szept. 23. 15:29
 1/9 anonim válasza:
Ubuntu szoftverközpont! és minden ubuntus program rajta van! én is azt használok! de K+ -ra utálom a linuxot
2012. szept. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Egész jók a kulcsszavak :D
2012. szept. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Miért jó neked egy 5 évvel ezelőtti disztribúciót használni? Ha régi, gyenge géped van, jobban járnál egy Lubuntu 12.04-gyel.


Linuxban nem a kiterjesztésen múlik, hogy egy állomány futtatható, vagy sem. Amelyik fájl attribútumai között látod az x-et, az futtatható, a többi nem. De felesleges a fájlkezelőből indítgatni programokat, ott van a "start menü", ami (újabb disztróknál legalábbis) kereshető is, abban mindent megtalálsz.


Szintén a "Start menüben" találod az Ubuntu Software Centert. Az az a hely, ahonnan könnyen, gyorsan, egyszerűen tudsz programokat telepíteni. Más lehetőségek is vannak, de kezdő felhasználónak többnyire bőven elég, amit ott talál. Azért célszerű még ezzel a programocskával megismerkedni:

[link]


A Linux is ismeri az összes archív formátumot, amit a Windows, sőt még egy kicsit többet is. rar, zip ugyanúgy van.


Sajnos az Adobe nem fejleszti már tovább a Flash plugin linuxos változatát. Ha teljes flash támogatást szeretnél, akkor töltsd le a Chrome-ot, abban (asszem) alapból benne van. A Chrome pont egyike a kevés kivételeknek, amit nem fogsz megtalálni a Software Centerben, de a Chrome honlapjáról 1 gombnyomással telepíthető. (ha pedig véletlenül mégsem, akkor .deb állományokat a Synaptic csomagkezelővel tudod megnyitni és telepíteni.)

2012. szept. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Először is frissítsd az ubuntut. Jelenleg a 12.04-es verziónál tart azt tedd fel.


[link]

2012. szept. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
szuper. köszönöm. nade még annyi, hogy valamelyikőtök írta: ...Synaptic csomagkezelővel tudod megnyitni és telepíteni... Nem tudom, hogy az mi, most kezdtem a linuxot. Igen, nagyon régi és operát szerettem volna rátelepíteni és egyesével megpróbáltam az összes linuxos változatát, egyik se ment.
2012. okt. 5. 21:02
 6/9 anonim válasza:

A Synaptic egy program, amivel az ún. csomagokat tudod telepíteni, törölni stb.

[link]


Ha duplát klikkelsz egy .deb kiterjesztésű állományra, az alapértelmezés szerint a Synapticban nyílik meg. Amúgy a Start menü/Administration/Synaptic Package Manager útvonalon van nálam (Mint 13)


Ismét csak a Mint 13-mal kapcsolatban tudok nyilatkozni, de a Software Managerben egy kattintással telepíthető az Opera.

2012. okt. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
értem :) és köszönöm szépen. na de még lenne egy utolsó kérdésem, ha nem baj. szóval beléptem az ubuntu szoftverközpontba, ki is keresem az alkalmazást, amelyik kéne és nincs ott, hogy letöltés, csak egy ilyen felirat: canonical does not provide updates for ... stb. hogy kell innen bármit is letölteni?
2012. okt. 30. 19:53
 8/9 anonim válasza:
hmmm... egy screenshotot esetleg tudnál mutatni?
2012. okt. 31. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nah. megfejtettem. szóval a régebbi ubuntura megszűntek a terméktámogatások és egy program se megy rá. most váltottam linux 12.04 LTS-re. Minden tökéletes. Köszönöm a segítségeteket! :))
2012. nov. 16. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!