Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért nem működik az egyszerű...

Miért nem működik az egyszerű kis generátorom?

Figyelt kérdés

Egy ilyesfélét szeretnék csinálni: http://www.youtube.com/watch?v=xUxGqG8u-ME

Szóval egy fogalmam sincs milyen berendezésből kiszedtem egy jó hosszú rézhuzalt, (igazából nem tudom milyen anyag, mert csak a külseje olyan narancs-vörös színű, ami gondolom csak a szigetelés miatt van rajta, de ugye ezt a réteget leszedtem a két végén hogy csatlakoztassam izzóhoz) és csináltam egy tekercset (olyan 500 és 1000 között lehet a menetszáma), olyan kartonhengerre, amin az alufólia szokott lenni (alufólia már nincs rajta). Ez után rákötöttem az izzót, és fogtam ezt a mágnest: [link] és ezt izomból huzogattam a tekercs mellett, de az ég világon semmi sem történt. Rengetegszer próbálkoztam már vele, másik izzóval, másik huzallal, más megvalósítás, és miegymás... Szóval nem értem hogy mit csinálok rosszul. Segítsetek!



2012. okt. 11. 22:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Az izzó a probléma.

A videón led van.

Annak nem kell akkora áram.

Az izzóhoz nagyon kellene kalimpálnod hogy fényt adjon.

2012. okt. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
én is csináltam már ilyet csak én nem tekercseltem mert tudtam hogy elrontom, helyette egy elektromágnesre kötöttem egy ledet és úgy működött és kevesebb munka is volt
2012. okt. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Jobb ha mágnesezhető fémre tekered a huzalt.
2012. okt. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A You-Tubes srác 10.000 ( tízezer) menetes tekercset használt, és nem égőt, hanem ledet. A mágnese pedig un. szupermágnes, és nem iskolai patkómágnes. Olvass utána a dolgoknak. De a rázást biztosan jól csináltad..
2012. okt. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!