Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Nikon d3100 csere, ugrás Canonra?

Nikon d3100 csere, ugrás Canonra?

Figyelt kérdés

Nikon D3100 gépemet szeretném lecserélni.


Eddig egy nikor 50mm 1.8f és egy tamron 28-75 f2.8 objektívem van.


100%ig biztos voltam benne, hogy csak nikonra cserélek, de most így a döntés előtt elbizonytalanodtam.


Az első drágább váz (d600) megvétele után már nincs visszaút a márka rabságából, szóval átakarom rágni még 1szer.


A kérdés az lenne, hogy tudtok e olyan oldalakat javasolni, ahol nikon és canon képeket hasonlíthatok össze, hogy melyiknek a színvilága tetszik jobban.


Én csak 1-2 példát találtam, de nem tudok azok segítségével se dönteni.



2012. okt. 11. 23:14
 1/4 anonim ***** válasza:
2012. okt. 12. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem szeretnélek megbántani, de a kérdés eleve értelmetlen. A színvilág nagyon becsapós, mert ez mint tudjuk, már egyéni Photoshop vagy Lightroom kérdése, már ha RAW képekről beszélünk, feltételezem, abban fotózol.


A Canon vagy Nikon kérdés maga az, ami kb. olyan, mint a BMW vagy Mercedes, Intel vagy AMD..stb. Nem lehet eldönteni, mindkét gyártónak vannak teljesen azonos képességű vázai és objektívei.

Én Canon párti vagyok, de ezt racionálisan nem tudom megmagyarázni, talán jobban szeretem a Canon menürendszerét, de ez nem egy nyomós érv. :-)


A Nikon egyelten komoly előnye, hogy a középkategóriás (tehát nem csúcs) gépei is tudnak vezérelni külső vakut commander módban, külön kioldó nélkül. De ez megint csak egy nüansz, ami neked vagy fontos vagy nem.

Szerintem, ha már vannak Nikon cuccaid, akkor nem érdemes áttérni, mert javulás biztosan nem lesz, csak ugyanolyan minőség.

2012. okt. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
2012. okt. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 gergoap ***** válasza:
A Pixinfo.hu-n rengeteg tesztkép van. A Canon színvilága nem tetszene Nikon után, fakó, mély színei vannak, főleg a zöldje gyenge.
2012. okt. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!