Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mire valók az áramkör elemei?...

Betterbait kérdése:

Mire valók az áramkör elemei? Nagyon meghálálnám a segítséget

Figyelt kérdés

az lenne a kérdésem, hogy most kezdtem el foglalkozni az elektronikával kb. 1 hónapja, és nagyon érdekelne, hogy pontosan mi mire való gondolok itt(IC, KONDENZÁTOR, ELLENÁLLÁSOK)STB...

főleg az h egy bizonyos IC-T-hogyan lehet bekötni az áramkörbe??



2012. okt. 12. 14:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Gratulálok a hobbidhoz, sok türelem kell hozzá, de sok örömöd lesz benne :)


Kezdjük a legegyszerűbbel, az ellenállással. Úgy képzeld el, mintha egy vízvezetékre szűkítőt tennél. Nem fog annyi víz folyni. Az ellenállás ugyanez, nem tud annyi áram folyni, mint ha nem lenne ott.


A kondenzátor többféle szerepet tölthet be. Általában zavarszűrésre, pufferelésre (kvázi tartályként) használjuk. Segítségével egyszerű időzítéseket is meg lehet oldani.


Az IC azok gyakorlatilag diszkrét elemek (ellenállás, dióda, tranzisztor) egy tokban. Sokféle van, más más feladatokra. Bekötésük típustól függ. mindenképp kell nekik adni tápfeszültséget. Ha kezdő vagy, egyelőre az ic-ket felejtsd el. Kezd helyette a tranzisztorokkal.

A hobbielektronika.hu oldalon rengeteg dolgot tanulhatsz. Rögtön ajánlom figyelmedbe a kezdőknek szóló cikksorozatot


[link]


Sok sikert, és szívesen segítek :)

2012. okt. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A választ ne itt keresd, mert csak a kondenzátor-ellenállás témakörben 100 oldalas könyveket lehetne írni úgy, hogy az IC-ket még nem is említettük.

Keress ilyen témájú köröket és kezd el az ismerkedést az alapokkal.

Hobbielektronika.hu -n sokat tudnak segíteni (bár erre a kérdésedre ők sem fognak így válaszolni)

2012. okt. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

IC: megkeresed az adatlapját, abból kiderül milyen feladatra gyártották és mindig van hozzá applikation (áramköri környezet), akár azt is meg lehet építeni.

Kondenzátor: egyenirányítás utáni szűrés, vagy frekvenciafüggő áramkörök, melyek tulajdonságai a frekvencia változásával változnak, hangszínszabályzó: kiemelés, csillapítás.

Ellenállás: pl. világító dióda előtt az áramának beállításához, félvezetők munkapont beállítása, meg még sok minden, felsorolhatatlan.

2012. okt. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat, főleg az 1.válaszadónak:))és milyen hamar válaszoltatok:) szóval nagyon köszönöm a segítségeteket, tudom hogy hosszú út áll még előttem, de ti mindenképpen adtatok hozzá egy lökést :))
2012. okt. 12. 14:20
 5/5 anonim ***** válasza:

Én innen néztem át az alapokat:

[link]

(van több része is, mindig a cikk végén a link)

2012. okt. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!