Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy használt villanymotorról...

Egy használt villanymotorról milyen vizsgálatokkal, mérésekkel állapíthatjuk meg az állapotát, valamint azt hogy kb. meddig bírja még?

Figyelt kérdés
Gondolok itt egy vagy háromfázisú aszinkron motorra.A csendes működésen kívűl mit nézzünk még?

2012. okt. 23. 08:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Szigetelési ellenállást mérnek.

Ha csúszógyűrűs akkor természetesen annak a mechanikai állapotát is.

2012. okt. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elég érdekes felvetésed van, én villanyszerelőként soha sehol nem halottam még olyanról hogy bármilyen méréssel-vizsgálattal megállapítható lenne egy villanymotor állapota és az hogy mennyi még az élettartama.

Egy villanymotor gondosan-szakszerűen használva gyakorlatilag végtelen ideig üzemel nincs években vagy üzemórában meghatározott élettartam és bárhogy is lett használva eddigi élete alatt nemige tudod kimutatni-kimérni az elváltozásokat rajta.Egy villanymotor vagy működik-vagy nem nincs átmenet a kettő között.

Használt motornál leginkább a tengely csapágyazásra figyelj,nem zúg e a csapágy és nem lóg e a forgórész.

Más nem tud tönkremenni benne.

Érdemes még megtisztítani a portól és csúzsógyűrős vagy szénkefés motornál ezen nagyon fontos alkatrészek állapotát ellenőrizni és a megengedettnél nagyobb kopás esetén cserélni őket.

2012. okt. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"én villanyszerelőként soha sehol nem halottam még olyanról "


Villanymotorokkal foglalkozom.

Mikor behoznak egy motort, a megtekintés után az első a szigetelésmérés. Ez eldönti a kövtkező lépést, hogy a tekercselőhöz megy, vagy sem.

Ezt követi a mechanikai vizsgálat, szükség szerint javítás.

Az összes beavatkozás végén egy ismételt szigetelésvizsgálat, működési próba.

Nyilván a szigetelésvizsgálat nem azt mutatja közvetlenül hogy még meddig lesz jó, hanem azt hogy optimális üzemi körülmények között emiatt nem lesz probléma vele (egy meggyengült értéket produkáló motornál extrém környezeti feltételek mellett borítékolható hogy hamarosan viszontlátjuk ha úgy küldjük vissza, ez senkinek sem jó.

Se a megítélésünknek, sem az ügyfélnek aki emiatt akár nagyobb veszteségeket könyvelhet el). Pl marópárás helyekről 6 havonta jönnek be a motorok ha kell, ha nem, és a felújítás olcsóbb mint egy technológia leállása egy elhanyagolt motor miatt.

2012. okt. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen kollégák a szigetelés ellenállás mérés egy gyakori vizsgálati módszer villanymotorok esetén de én azért nem tértem ki rá és ti sem erősítettétek meg hogy ezzel bármit is megtudhatnánk egy motor állapotáról vagy további élettartamáról.

A mérés ugyebár a tekercselés adott időbeni állapotára adhat iránymutatást hogy esetleg nem e fáradt már el a szigetelés-de ebből nemigen szűrhető le az állapot és a további élettartam.

Jól látom?

2012. okt. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hogy egy motort mekkora terhelés ért szerény élete során,például 3 Kw-s motort arra használtak amire legalább 5 Kw-s kellett volna,mekkora hőterhelésnek,túlterhelésnek volt kitéve,stb,ilyesmikre gondolok.Bizonyára ezek nyomot hagynak a tekercs szigetelésén amit szigetelési ellenállásként mérhetünk.

Van erre egy táblázat vagy ilyesmi,hogy meddig jó és mikor gyanús egy motor? Aki tudja,leírná pontosan a mérés folyamatát,hová csatlakoztatjuk a mérőt? mi a jó érték?

Mert ugye külsőre minden villanymotor villanymotor,de ha van nyolc darab akkor melyiket válasszam?

2012. okt. 23. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!