Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mit csináljak a vaterán előre...

Mit csináljak a vaterán előre utaltam a pénzt és nem kaptam meg a terméket vagy a termék hibás nem azt kaptam amit szeretem volna. Mit tudok csinálni, hogy vissza kapjam a pénzem?

Figyelt kérdés

2012. okt. 25. 10:14
 1/5 anonim ***** válasza:
ha magánszemélytöl vásároltál akkor ij (igy jártál) jelzed a vatera fele ha nem kaptad meg. akkor kitiltják amig nem rendezitek a dolgot. ha hibást kaptál akkor meg ugyis aztmondja hogy a posta ba*ta el. ebben az esetben ij.
2012. okt. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vatera oldalán ott a jogszabály, rendőrségen feljelented, ez nem ij eset...
2012. okt. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

A vaterás jogszabály nem olyan nagy terjedelmű ám mint aminek elsőre látszik. Sajnos ezzel a témával kapcsolatban sem valami informatív...

Sok mindentől függ pl. ha egy sima levélként küldték el, és nem kaptad meg, akkor arra nincs garancia a posta részéről. De ha mondjuk ajánlottként akkor már visszanyomozható ha esetleg eltünt valahol. Standard csomagoknál nemtudom hogy működik.

Ha nem azt kaptad amit kértél, de a te hibádból, mert mondjuk elnézted a méretet stb...akkor az eladó bármilyen netes fizetésnél KÖTELES visszafizetni vagy cserélni ha 8 napon belül szólsz neki(kivéve ha magánszemélytől vásárolsz),de az általad elküldött termék postaköltségét neked kell állnod csere esetén is. Ha viszont az eladó a saját hibájából nem jó terméket küldött neked, akkor elvileg minden ebből adódó rád háruló költséget neki kell fizetni. Na most ilyenkor kellene egy erre vonatkozó jogszabályt keresned(vagy kerestetned valakivel)és ezt kell elküldeni neki, ha nem hajlandó minden költséget állni. Aztán ha ez sem jön be akkor ha megéri akkor jöhet a feljelentés vagy a pereskedés...

2012. okt. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az a jogszabály csak egy részlet, de az internetes kereskedelemmel egy egész paragrafus foglalkozik, csak elsőnek ki kell deríteni, ki hibázott.

Ha te kérted, hogy ajánlott levélként adja fel és ki is fizetted, és ezt tudod bizonyítani, ő meg feladta normál levélként, az nem megfelelő teljesítésnek számít.

2012. okt. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ha sok eladása van és nem ad számlát akkor írd meg neki hogy jelented a nav nak hátha megijed.
2012. nov. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!