Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lehet-e lávalámpában folyadéko...

Lehet-e lávalámpában folyadékot cserélni? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés
Van egy két éves lávalámpám, aminek eredetileg szép színe volt, de mára vesztett az áttetszőségéből a folyadék és a benne úszkáló anyag a zavarossága miatt már alig látszik. Érdemes-e kísérletezni a folyadék cseréjével?
2008. máj. 22. 02:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem valami speciális folyadék van benne, nem hiszem, hogy cserélni lehetne.

Az enyém is beopálosodott, de az enyém kicsi, és mivel annak idején 1500-ért vettem, és most is annyi, úgy gondoltam, veszek egy másikat.

2008. máj. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
97%
Ha jól tudom, a lávalámpában színezett víz és faggyú van. Rá volt írva a dobozára. Szerintem ki lehet cserélni benne a folyadékot. Nekem le lehet szedni a borítást róla mindenütt, és a tetején van egy fém zár, ami a benne lévő folyadékot belezárja. Szerintem azt szét lehet szedni, de én nem tenném, mert ha nem zárja vissza jól az ember, szerintem tönkremegy, vagy megsért valakit. Én is inkább újat vennék.
2008. máj. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm, hogy elgondolkodtatok a kérdésen.

A cserét nem támogatom, nem csak anyagi megfontolásból, mert tényleg nagyon olcsó cuccról van szó, hanem inkább a környezetttudatosság az ami a fő szerepet játsza ez esetben - hiszen mi a fenéért vegyünk évente egy új lávalámpát ami csak a szemétbe kerül mert megopálosodott és ezzel is csak növeli a felesleges szemetet körülöttünk.


Szóval aki teheti annak a cserét ajánlom!


A kíváncsiságtó (és persze a környezettudatosságtól vezérelve) tettem egy próbát a folyadék cseréjére és sikerült, bár teljesen tökéletes még a rendszer.


A módszerem az volt, hogy két apró lyukat fúrtam a tetején lévő záró alumíniumra, az egyikbe szívószálat dugtam, és a belefújt levegővel ürítettem ki belőle a folyadékot. Majd tiszta vízzel töltöttem meg (szintén a szívószál segítségével, csak most a levegőt szívtam ki és így áramlott be a folyadék a lámpatestbe). Végül celluxszal ragasztottam le a tetejét - erre valami jobb módszert érdemes keresni.


Hátránya a megoldásnak, hogy szerintem a víznek nagyobb a hőtágulása mint az előtte benne lévő anyagnak (színezett víznek?), így egy kicsit megpróbál kiszökni, mikor be van kapcsolva, mikor pedig pihen, akkor alacsonyabban van a vízszint, mint a fedőkupak. De a viasz tökéletesen úszkál benne a látvánnyal nincs gond, bár eleinte kicsit buborékos volt pár óra használat után kimentek rosszalkodó buborékok belőle.

2008. máj. 30. 11:32
 4/4 anonim válasza:
Szia,azota is jol mukodik?
2019. okt. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!