Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet valami bajom attól ha...

Lehet valami bajom attól ha napi max fél liter vizet/folyadékot viszek be a szervezetembe?

Figyelt kérdés

nem igazán zavar ha lesz valami bajom csak úgy érdekel nekem jó így.

kérdés a kérdésben - lehet emiatt "cserepes" a szám?

kb egy hete van így.


2011. okt. 28. 19:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Kiszáradsz. Igen emiatt lehet cserepes a szád, de hosszútávon ennél súlyosabb problémáid is lehetnek.
2011. okt. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
fájni fog a fejed és nem fogod érteni, hogy miért, másrészt a bőröd sem fogja ezt tolerálni és a hajad, körmöd, stb sem
2011. okt. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az előbb felsoroltakon kívül az anyagcseréd sem, a rossz anyagcsere pedig kiváltója egy sor tényleg komoly betegségnek.
2011. okt. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha ez a fél liter csak az ivás, akkor nem mindegy, h mit eszel mellette. Mert ha sok folyadékot tartalmazó ételeket vagy lédús gyümölcsöket, akkor nem gond a fél liter.
2011. okt. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat evés és ivással együtt van nagyjából fél liter
2011. okt. 29. 02:48
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Előbb-utóbb kellemetlen szájszag, megjegyzem, hogy az agy 95%-a víz, és minden egyes sejtednek kell. A véred is besűrűsödik, ha keveset iszol. Amióta rendesen oda figyelek a napi 2-2,5 literre, még a látásom is jobb, a bőröm is egész más.

20/l

2012. febr. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%
Igen. Kiszáradsz, meg is halhatsz.
2012. máj. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anamy001 válasza:
100%

Már elég rég kérdeztél, de csak nem késő válaszolni.

Én is pont ebben a cipőben járok, már kb 6 éve nem viszek be elég folyadékot a szervezetembe, ami azt jelenti, hogy a napi fél liter sem volt meg, sokszor nem ittam egész nap, mert nem volt meg az inger.

Szépen lassan egymás után jöttek a rosszabbnál rosszabb tünetek: cserepes száj, ami a kiszáradás jele, fehér bőrszín (észreveheted magadon, ha több folyadékot iszol, akkor barnásabb a bőrőd színe), majd jött a székrekedés, mivel nem ittam meg a napi minimum két litert, így kemény lett a székletem, ezért 4-5 naponta volt csak székletem, ez azzal járt, hogy az egyik bélkanyarba mindig megakadt a széklet és napokig csak fájt, elég vényony vagyok így kilehetett tapintani, hogy hol akadt meg az ürülék. Ez már eléggé fájdalmas volt, de ez nem volt elég, a bal vesémnél veseelégtelenséget állapítottak meg, mert a kevés folyadék következtében nem tudta a szennyet eltávolítani a szervezetemből. A veseelégtelenség miatt izomrángásaim vannak a lábaimban, a kiszáradt bőr miatt viszketek, sokszor egy pillanat alatt elfelejtem, hogy mit szerettem volna mondani, mivel az agyamnak sem jut elég vízmennyiség... de a legrosszabb az, hogy mindez elősegíti a stroke-ot. A leletemben a GFR szintem 60 és 90 között van, pedig a 90 és 999 között van a normális, ha 60 alá csökken, akkor kifejezetten nagy eséllyel fogsz stroke-ban meghalni... de ha nem meghalsz, akkor súllyos agyi károsodásokat szenvedsz...

Én is úgy voltam ezzel, mint te, nem érdekelt, hogy ilyen keveset iszom, úgy gondoltam, hogy ha nem kívánom akkor a szervezetem nem igényel annyi vizet, pedig szüksége lett volna rá... egyenlőre a napi 1 litert alig tudom megini, mert nem ehhez szoktam hozzá, de kell. Mivel a székrekedés miatt mira vizet kell innom, ami hashajtó hatású, így még több vizet veszítek, szóval nagyon komplikált.

Hidd el még most nem, de később érdekelni fog, hogy miért nem figyeltél oda magadra.

amit talán észrevehettél magadon az az, hogy ingerlékenyebb vagy és fáradékonyabb... ezek is ennek köszönhetőek.

Döntsd el, hogy szeretnél e egy veseátültetést, már ha majd kapsz egyet, vagy egy jó kis agyvérzést szeretnél szenvedni...

2012. máj. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
wow:D még egy ember aki olyan mint én. én sem iszok sokat és engem sem zavar:D
2013. jún. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!