Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hobbi természetfotózásra...

Hobbi természetfotózásra milyen 100-130 ezres gépet ajánlotok?

Figyelt kérdés

2012. nov. 1. 21:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Belépő használt dSLR meg valami öreg manuális teleobjektív átalakítóval. A természetfotózás a gazdagok sportja, 2-3 millió alatt nincsen élet. :(
2012. nov. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Természetfotózok, lényegében makró. 40e-ft-os gép, plusz egy makróelőtét és egy vakú 60e-ből kihoztam :) erre képes.

[link]

[link]

[link]

Szóval ki lehet hozni olcsón is az ilyent.

De ha madarat fotóznál akkor egy sigma 70-300-assal is szép eredményeket lehet elérni egy olcsóbb vázzal, ugyanígy a vadfotózásnál.

De lényegében mit értesz a természetfotózás alatt? mert ez elég tág fogalom.

2012. nov. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Persze, minőségi kompromisszumokkal lehet vásárolni, csak az inkább bosszantani fog mint örömet okozni, sajnos.

Egyébként egész ügyesek a makróid. Makróhoz egy bizonyos szintig eleve jobb ha kisebb a szenzor.

2012. nov. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Már nyomtattam ki jó minőségben A3-asban, nekem nagyobb nem is kell :) és ott is jó a minősége. Lényeg hogy legalacsonyabb ISO-n kell lőni :)

De hát én csak azt akarom mutatni, hogy nem kell több százezres felszerelés sem ehhez.

2012. nov. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Azért hidd el, hogy egészen más minőség egy korrekt állványról egy felsőkategóriás dSLR-el, valami komolyabb 1:1 leképzésű makróobjektívvel, körvakuval lőtt fotó mint ezek. Persze a hobbifotózás lényege, hogy jól érezd magad közben. A teleobjektívek pedig sajnos NAGYON drágák, nem igazán éri meg beruházni rájuk egy középkategóriás autó árát.
2012. nov. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Hát más minőség az lehet, de nagyon rekeszelni is kell a nagyobb dofhoz, ami a fujinál elérhetőbb kisebb rekeszen is :) Mellesleg ide az 1:1 nem is lenne elég.

Manuál telék nem olyan drágák nem mossák annyira a hátteret de attól még jó fotók születhetnek :) sigma 70-300-as APS-c-n már 480mm-nek felelne meg. Szerintem bőven elég és ez használtan 35 körül meg is lehet szerezni ez ráadásul AF-es is. Plusz mondjuk egy Canon 20D 50e körül és még marad is pénz :)

2012. nov. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
No ez a konfig így tipikusan az a kategória ami több idegeskedést szül majd mint örömöt. Én anno 40D+400/5.6 L-el próbálkoztam és csak bosszankodtam, hogy még mindig kevés a gyújtótávolság/szűk a rekesz, bár tény, hogy se les, se semmimás nem igazán állt a rendelkezésemre, plusz az idő is kevés volt, még ezzel a kombóval is elvéreztem volna ha nincs verőfényes napsütés. Hajnal amikor a nagyobb vadak mozognak, eleve esélytelen.
2012. nov. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
No azért nem csak a felszerelésen múlik minden, a fotós részéről is sok számít, egy ilyen obival sok jó képet láttam már, nagyon jó kis obi, nem csak 400mm f2,8-nál lehet fotózni... Inkább fektess bele több energiát, menny akkor közelebb ha kell, építs lest vagy bármi ami kell. Próbálj több időt rászánni.
2012. nov. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Sajnos sem repülni sem úszni nem tudok a fent említett felszereléssel - mondjuk nélküle sem. :)

Egyébként a 400/5.6 egy brutálisan jó ár/érték arányú objektív, tényleg jól használható, az utolsó lépcső azelőtt, hogy milliókat költs csak teleobjektívre és nagyon szépen rajzol, viszont amint elmegy a fény...meghal.

2012. nov. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha érdekel privátban szívesen mutatok 1-2 vele készült fotót, de inkább emlékképek mint használható természetfotók.
2012. nov. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!