Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A laptop-om kb.1 év kiírta,...

A laptop-om kb.1 év kiírta, hogy "javasolt a telepcsere" 1-2 héten belül tervezem, hogy veszek bele egy új akksit. Szerintetek ha kicserélem javítok a gép teljesítményén? Elég hamar felmelegszik, hangos, néha kicsit beakad ha már nagyon meleg.

Figyelt kérdés

2012. nov. 3. 11:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha teljesítmény alatt azt érted, hogy tovább fogja bírni töltés nélkül, akkor javítasz rajta.
2012. nov. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Részben igen. :)

Mióta kiírta folyamatosan töltésen van,mert 2 perc alatt lemegy 5-10 %-ot.

De gondolom ha kicserélem az akksit,nem is lesz ilyen meleg. Olyan lesz mint fénykorában? :)

2012. nov. 3. 12:05
 3/10 anonim ***** válasza:
A melegedésnek az akkuhoz nincsen köze. Olyan mint fénykorában soha nem lesz... Egy tisztítással, újrapasztázással sokat segíthetsz rajta.
2012. nov. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Értem. Köszi.

De amúgy szerinted ha "javasolt a telepcsere" vegyek bele egy újat? Töltés nélkül szerintem 20 perc alatt lemerülne.

2012. nov. 3. 14:35
 5/10 anonim ***** válasza:

"Töltés nélkül szerintem 20 perc alatt lemerülne."


Hát ha olyan a gép, hogy megéri tenni bele, akkor igen.

Nekem 4 éves gépem volt már és hiába vigyáztam rá, rengeteg üzemóra volt benne, nagyon el volt használódva. Ugyanígy jártam én is: töltésről levéve, szinte percenként ment el 2-3% majd 50 körül jelzés nélkül durr, kikapcsolt. De néha meg engedte lefogyasztani 10%-ig. De akkor sem bírt 20-25 percnél többet.

Én vettem egy új gépet már. De a régi műszakilag is kivolt már nagyon. Ebbe az újba tervezek majd venni újat, mert ez műszakilag is olyan, hogy 3-4 év után is gép lesz. Legalábbis nekem :)

2012. nov. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Hát igen. Nekem is ez a bajom. A gépen 3 éves lesz majd csak tavasszal. Nincs vele gondom,csak ez,hogy hamar lemerülne töltés nélkül és nagyon felmelegszik.

Amúgy ha elviszem kitisztítani meg hasonlók,lekódolhatom a gépem? Szóval nem fogják majd ott bekapcsolni? Tele van személyes dolgokkal,nem szeretném csak ezért lementeni őket..

2012. nov. 4. 14:03
 7/10 anonim ***** válasza:

Lekódolhatod, de nem hiszem, hogy foglalkoznának vele. Idejük nincs rá túrkálni a gépeden, amikor napi több tíz gépet szervizelnek

Meg egy szervizesnek azért nem akadály egy kódolás. De mondom, nemhiszem, hogy ezzel foglalkoznának. Nekem a régi sajna elég sokat volt szervizben akkor kérdeztem, hogy gond-e hogy nincs lementve, de mondta hogy nem ők azzal sem foglalkoznak ha nem eredeti a windows, mert nincs közük hozzá, őket nem érinti.

2012. nov. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem azért. Csak ha tisztítani fogják és újrapasztázni akkor ahhoz nekik nem kell bekapcsolniuk,nem? ezt kívülről csinálják.
2012. nov. 4. 15:12
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát utána tesztelésnél nem árt ha be tudja kapcsolni.

Nekem mikor hűtőt cseréltek (akkor is újrapasztáznak) utána lefuttattak egy tesztet ami mesterségesen terhelte a processzort és nézték a hővezetését, a processzor hőmérsékletét.

2012. nov. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Értem. Akkor azért rendet rakok előtte a gépembe ;)

Újrapasztázás után neked jobb lett a géped? Nem melegedett fel olyan gyorsan?

2012. nov. 4. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!