Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Sony VAIO laptopom miét nem...

Sony VAIO laptopom miét nem tölt fel 79-80 %-nál tovább? Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

2012. nov. 4. 22:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Kuka akku.
2012. nov. 5. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan Samsungom van, de azon a biosban van egy akku kímélő funkció, ha azt bekapcsolom akkor csak 80%-ig tölti az aksit. Szerintem nálad is ez lehet bekapcsolva és ez nem hiba. Ha szükséged van a 100%-os töltöttségre, egyszerűen kapcsold ki. Igazából ennek akkor van szerepe, ha sokat használod hálózati töltőről a géped és nem akarod kivenni az akkut belőle.
2012. nov. 5. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

elsőnek: nem fogok egy két hónapos vadi új aksit kidobni! :)


Másodiknak: erre emlékszem hogy valami ilyen be lett rajta kapcsolva de nem tudom hol kell kikapcsolni rajta! :O

2012. nov. 5. 10:39
 4/7 anonim ***** válasza:
A Vaio-t nem ismerem, de a legtöbb laptopnál valamejik F billentyű lenyomásával tudsz a gép indulásakor belépni a biosba (nálam az F2 a nyerő). Induláskor lehet, hogy ki is írja a gép, hogy melyik az. Ha sikerül belépned, válaszd az advanced menüpontot és ott a battery life cycle extension-t disabled-re kell állítani. Nem biztos, hogy pont ugyan ez lesz a neve, de valami hasonlónak kell lennie.
2012. nov. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2012. nov. 5. 18:31
 6/7 anonim válasza:
Nekem is Samsungom van, pont ez volt a baj. Nem értek hozzá, de így megoldottam. Hálás köszi!
2013. okt. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 NeRoLeS válasza:
Ha megnyomod a VAIO gyorsbillentyűt a bekapcsológomb mellett kijönnek a VAIO szolgáltatások. Itt válaszd az energiagazdálkodás opciót.Az akkumlátor karbantartási szolgáltatások gyárilag be van kapcsolva. Vedd ki a pipát,(kapcsold ki a szolgáltatást) restart a gépnek és voilá 100%-ra tölt a VAIO akksi ;)
2014. okt. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!