Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi lehet a baj a lambdaszondáv...

Mi lehet a baj a lambdaszondával? Ki csapja a biztosítékot! Miért?

Figyelt kérdés
Észere vettem hogy többet fogyaszt az autóm,megnéztem a lambdaszondát, és a csatlakozója kicsit kormos volt.Megnéztem a biztositékot is,az ki égett. A csatlakozót szét húztam megnéztem nincs e szét égve, de nincs.Összedugtam,beinditottam az autót,és járó motornál bedugtam egy biztositékot de szikrázott. Mi lehet a baj? Lambdaszonda kábele ahogy láttam úgy néz ki épp.

2012. nov. 7. 14:52
 1/3 Karesz6969 ***** válasza:

A lambda szonda fűtőelem csatlakozásnál lehet, hogy annyira bekormozódott, hogy már átvezet, ezért veri a biztidet.

Pucold meg ne csak ránézésre győzd meg magad, hogy semmi baja:-)

Ezen kívül a csatlakozás és a tömítés között a ház felé is lehet kisebb esetenkénti zárlat...ezt meg mérni kell.

2012. nov. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ! Azóta megoldottuk a problémát. És igen,igazad volt!Kicsit közelebbről kellett szemügyre venni a kábelezést,ki csavartuk a lambdaszondát a kipufogóból,és akkor láttuk meg hogy az egyik vezeték(a 4 közül)sérült volt,és hozzáért a szondához ami zárlatot okozott.Összeszigetelőztük,visszacsavartuk és már működik is :) Jobban is megy az autó!! :D
2012. dec. 2. 01:03
 3/3 Karesz6969 ***** válasza:
Örülök, hogy sikeres volt a javítás!
2012. dec. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!