Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mély láda ügyben tudtok nekem...

Mély láda ügyben tudtok nekem segíteni?

Figyelt kérdés

Ha egy erősítőbe 1db 120w-os mély kimenetbe belekötök 2db 40w-os házimozi mély ládát akkor kétszer olyan jól fogy szólni mint ha csak 1db 40w-os lenne benne??

Ja és ha a mély sugárzót rá kötöm a magas kimenetére az nem gyilkolja ki a mély sugárzót??


(Nem én csinálom ezeket a dolgokat!!)



2012. nov. 10. 21:03
 1/5 anonim ***** válasza:

HA a két 40W-os mélyládát sorba kötöd a 120W-os mély kimenetre, akkor nem megy tönkre, és attól függ az erősítő hány ohmon 120W-os...

Párhuzamosan ne kösd, mert az erősítő is kidöglik.

Magas kimenetre ne tedd rá.

2012. nov. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

az erősítő mély kimenete 8 ohmon 120w-os!! az egyik mély az 8ohm 60w a másik az 12ohm 50w. Akkor ha a 2db említett mélyet egy mély kimenetbe kötöm akkor 110w erősségű lesz illetve 110w erősséggel fogy szólni?? És így ha összekötöm lesz valami baja?

Ja és magyarán ha a magas kimenetre kötök mélyet akkor az nem tesz neki jó!! ugye?

2012. nov. 10. 21:38
 3/5 Karesz6969 ***** válasza:

Viktor!


Nagyon belementél az erdőbe...alap dolgokkal nem vagy tisztába megpróbálok némi segítséget írni.

A matekot hanyagolom egyenlőre, de ha érdekel újabb kérdésedben az is jöhet.


Ha van egy erősítőd aminek van egy db - ahogy írtad - mély kimenete ami 120W-os abba semmi esetre se köss bele ennél a teljesítménynél kisebb sugárzót sem egyet sem kettőt.

A szabály az, hogy minimum az erősítő teljesítményétől (RMS TELJESÍTMÉNY!) 1,7x de inkább a duplája teljesítményű hangfalat szabad csak a kimenetre kötni, ellenkező esetben megölöd a hangfalat.


Tehát a 120W/8 Ohmos kimenetre 200W-os hangfal dukál ami persze 8 Ohmos is egyben.

Ha ilyen hangfalból van kettő akkor azt természetesen rákötheted de csak sorosan, ilyenkor a hangfalak össz. impedanciája 16 Ohm lesz amit a végfok vígan elvisel, viszont nem adja le a kellő teljesítményt.


A különböző teljesítményű és impedanciájú hangszórók vegyes kötését akár milyen módon is, kerülni kell....főleg az olyanokét amit leírsz.


"és magyarán ha a magas kimenetre kötök mélyet akkor az nem tesz neki jó!! ugye?"...baromira nem tesz jót neki, nem is értem mit vársz ettől???! Ez egy akkora baromság...


Egy mély hangszóró eleve a mély-hangok lesugárzására van készítve megfelelő keresztváltó vagy aktív szűrő közbeiktatásával. Ha te ezt rákötöd a magas "csatornára" könnyen beláthatod, hogy miként fog szenvedni, tönkremenni úgy, hogy értelmes hangot nem fog tudni lesugározni.


Az erősítők teljesítmény növelésére nem az a módszer, hogy mindenféle hangszórót, hangfalat rákössünk és akkor az majd biztosan "erőseben" fog szólni....ez az út csak a tönkretételéhez vezet mind a hangfalak, mind pedig a végfok tekintetében.

2012. nov. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kösz a választ ez nekem is sokat segített! Nem mentegetőzni akarok, de tényleg nem én csinálom ezeket a úgymond hülyeségeket, az egyik haverom foglalkozik ezekkel a dolgokkal.
2012. nov. 12. 19:40
 5/5 Karesz6969 ***** válasza:
Semmi gond, azért van ez a fórum, hogy kérdezzetek:-)
2012. nov. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!