Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Master-Slave elosztó - Mit...

Master-Slave elosztó - Mit jelentenek?

Figyelt kérdés

Üdv!


Van nekem egy ilyen master-slave elosztóm, amit ajándékba kaptam pár éve:

[link]

[link]


A master-slave rendszer működésére már rájöttem, de nem tudom, mit jelentenek a német nyelvű feliratok. Egész pontosan a kerek, piros gomb funkciója és a csavar funkciója érdekelne. Ha valaki ért németül ÉS az ilyen eszközökhöz, felvilágosíthatna. Sajna magyar/angol nyelvű útmutató nem volt hozzá. (vagy már nincs meg...)


(a ledek jelentése is hasznos volna...)



2012. nov. 15. 10:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Ennek a lényege, hogy a master aljzatba dugott készülék ha üzemel, bekapcsolja a többi aljzatot. A tekerővel azt állítod be, hogy mekkora teljesítménynél kapcsolja a többit, ez 8-80W között lehet. (pl ha 80W-ra tekered, és masteren bekapcsolsz egy pl kicsi fogyasztót, egy kis éjjeli lámpát, nem fogja bekapcsolni a slave aljzatokat, de egy pl kávéfőzőre igen, de ha letekered 8W ra akkor az éjjeli kislámpa felkapcsolására is bekapcsolja a többi slave aljzatot. Itt Masterben max 550W-os fogyasztó lehet, slavekben összesen 3000W. A piros gomb valószínűleg túláramvédelem lesz, ezzel tudod visszakapcsolni.
2012. nov. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A piros "Rückstellknopf" gombbal kikapcsolhatod a Master/Slave funkciót. Akkor úgy müxik, mint egy közönséges elosztó.

Itt kiböngészheted, hogy mi micsoda:


[link]

2012. nov. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, repültek a zöldek. :)
2012. nov. 16. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!